Finlord Sněmovna financí

XTB: plán produktů a předběžné finanční výsledky za rok 2023

8.2.2024

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
XTB investice

Společnost XTB, globální fintech nabízející online investiční platformu a mobilní aplikaci, oznámila předběžné finanční výsledky za rok 2023. Další rok dynamického růstu klientské základny v kombinaci se zvýšenou volatilitou na světových finančních trzích vyústil v rekordní konsolidovaný čistý zisk ve výši 175 mil. eur a konsolidované výnosy ve výši 351 mil. eur.

 

Výsledky a plány XTB v kostce:

 

● Rekordní konsolidovaný čistý zisk v roce 2023: 175 mil. eur (+ 6.9% meziročně).
● Další rok dynamického růstu klientské základny: Počet aktivních klientů se zvýšil o 51 % na 408,5 tisíce v roce 2023.
● Zvýšená volatilita na světových finančních trzích v kombinaci s rostoucí klientskou základnou vedla k nárůstu konsolidovaných výnosů na 351 mil. eur (+13,9 % meziročně).
● Produktový plán na rok 2024 zahrnuje přidání frakčních dluhopisů, spuštění sociálního obchodování, penzijních účtů (tj. IKE / IKZE v Polsku, ISA ve Spojeném království) a také virtuální peněženku a kartu pro více měn.
● Ambicí XTB je stát se přední evropskou aplikací nabízející klientům snadný a pohodlný způsob obchodování, investování, spoření a okamžitý přístup k jejich penězům.

 

Loňský rok byl rekordní i z hlediska získávání klientů a jejich zvýšené investiční aktivity. Počet aktivních klientů, kteří provedli nějaký obchod, se zvýšil o 51 % na 408,5 tis. na konci roku 2023. Celkový počet klientů pak dosáhl 897 tisíc a do 29. ledna 2024 si u XTB zřídilo investiční účet dalších 38,1 tisíce klientů.

 

„Loňské výsledky jsou jasným signálem, že XTB je na správné cestě k dosažení stabilních a opakovatelných výsledků – nejen z hlediska finanční výkonnosti, ale také na provozní úrovni. Díky intenzivním marketingovým kampaním a neustálému rozvoji produktové nabídky se naše aplikace stává řešením první volby pro všechny, kteří chtějí aktivně či pasivně spravovat své úspory,” uvedl David Šnajdr, regionální ředitel XTB.

 

Po nedávném přidání investičních plánů založených na ETF a zavedení úrokových sazeb u neinvestovaných fondů plánuje XTB dále rozšiřovat svou investiční nabídku o pasivní investiční segmenty a přidávat produkty, které jsou atraktivní pro širší klientskou základnu. Tato strategie urychlí probíhající transformaci XTB z brokera CFD na univerzální investiční aplikaci.

 

XTB klienti a investice

 

2024 Plán produktů XTB:

 

XTB produkty

 

Ve 2. čtvrtletí 2024 se XTB chystá rozšířit svou nabídku pasivních investic o další třídu aktiv – dluhopisy. Ty budou zahrnovat dluhopisy vydané vládami (včetně USA, Velké Británie, Německa a Polska) a podnikové dluhopisy, které vydávají renomované světové podniky nebo firmy s relativně bezpečným ratingem (od AAA po BBB-).

 

Ve druhém kvartálu bude také spuštěna služba Social Trading. Cílem této nové funkce je podpořit investory při přijímání promyšlených investičních rozhodnutí sledováním aktivit některých z nejúspěšnějších investorů XTB.

 

Vzhledem k tomu, že společnost vidí rostoucí potenciál v segmentu dlouhodobého investování, plánuje ve 3. čtvrtletí 2024 uvést na trh produkt zaměřený na potřeby polských klientů – konkrétně penzijní účty IKE a IKZE. Vzhledem k atraktivní nabídce XTB bez poplatků za transakce s akciemi a ETF do 100 000 eur měsíčně se očekává, že to přiláká nové skupiny klientů. Podobně jako na polském trhu bude možnost zavedení podobných programů sondována i na dalších trzích, včetně Česka, kde XTB plánuje vyhodnotit místní DIP.

 

Do konce roku chce XTB představit produkt s přidanou hodnotou nad rámec investování. Integrovaná virtuální peněženka s kartou pro více měn umožní klientům provádět platby, převody, směnu měn a investovat. Aktivní investoři budou moci volně převádět prostředky mezi všemi svými účty XTB.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

8.2.2024

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY BROKERA XTB