Finlord Sněmovna financí

Fintech v Evropě láká na cenu a dostupnost

9.11.2022

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Fintech v Evropě

Fintech se v Evropě celkem rychle rozvíjí. Nicméně ne ve všech zemích je rozvoj rychlý. Vedou Velká Británie, Švédsko, Malta, Lucembursko či Švýcarsko. Naopak Slovensko či Česká republika mají pomalejší rozvoj fintech služeb.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Fintech rozvoj se soustředí do západní Evropy

 

Následující obrázek ukazuje pořadí evropských zemí v rozvoji fintech podle různých indikátorů (počet fintechů na milion obyvatel, financování fintechu, počet transakcí na milion obyvatel, počet jednorožců na milion obyvatel, podíl fintechových pracovníků na celkovém počtu zaměstnanců).

 

fintech v Evrope
fintech v Evrope 2

 

Dle odhadu McKinsey kdyby ve všech zemích EU byl stejně silný vývoj fintech jako v Británii či Švédsku, tak by region mohl zvednout zaměstnanost v celém odvětví na 364 tisíc, tedy 2,7násobek a hodnota sektoru by stoupla na 2,3násobek ve výši více než 1 bilion EUR. To je dvojnásobek tržní kapitalizace deseti největších bankovních skupin v Evropě.

 

Zákazníci uvádí jako důvod využívání fintech služeb především lepší ceny, jednodušší dostupnost, rychlost služby. Kvalita služby a kvalita produktu jsou spíše v pozadí.

 

Fintech výhody

 

Užitečným fintechovým službám se pravidelně věnujeme. Do této oblasti patří i P2P sítě, které zažívají silný rozmach. Aktuality z evropských P2P naleznete v sekci novinek. Velmi povedeným fintechem je i roboadvisory Portu, kterému jsme se věnovali v řadě analýz.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

9.11.2022

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY K PLATFORMĚ PORTU