Finlord Sněmovna financí

Kolik bankéřů šňupe kokain?

10.11.2020

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Bankéři a drogy

Kokain je stále velmi oblíbená droga mezi vysoce postavenými lidmi, kteří působí v politice, umělecké sféře či byznyse. Pokud jste viděli film Vlk z Wall Street, tak si umíte představit, jak drogové orgie vypadaly zejména v 80. a 90. letech minulého století. Kvůli mediálním skandálům se už orgie až tak často nekonají, nicméně drogy jsou u řady lidí stále vítaným prostředkem relaxace či zvýšení okamžitého výkonu. Jelikož jsou drogy vysoce nelegální, tak se těžko provádí výzkumy. Nicméně občas se výzkumníkům podaří zjistit více o jejich užívání.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Až 60 % brokerů v Austrálii může užívat drogy

 

Výzkumný tým Bowmana provedl v Austrálii anonymní průzkum mezi pracovníky bank a obchodníky s cennými papíry. Studie ukázala, že až 60 % lidí pracujících v Austrálií v odděleních kapitálových trhů a tradingu může užívat drogy. V rámci komerčního bankovnictví byla pokořena hranice 50 %. U správy aktiv to bylo 25 % a retailovém bankovnictví může v Austrálii užívat drogy přibližně 10 % lidí.

 

drogy v bankovnictví

 

Studie ukazuje celkem neuvěřitelné výsledky. Nicméně různé předchozí studie, které kupříkladu zkoumaly odpadní vodu ve finančních institucích, také potvrdily vysoký obsah drog. Studie se také tázala na nejčastěji užívané drogy. Kokain vede, ale užívají se i různé další drogy.

 

drogy v bankovnictví kokain

 

Kokain a další drogy mají zvýšit výkonnost

 

Pracovníci bank a brokerů se dopují drogami, prášky, kávou a energetickými nápoji zejména proto, aby stihli udělat co nejvíce práce, která je obecně velmi stresující. Problémem bankovnictví jsou nízké (a stále klesající) ziskové marže a obrovský tlak na výkon. V jiných odvětví je tlak na výkon také vysoký, ale ziskové marže jsou několikanásobně vyšší. Tím pádem existuje rezerva pro nesplnění prodejních cílů.

 

Mezi další sektory, kde roste míra užívání drog, patří tvorba software či oblast marketingu. To jsou odvětví, která v posledních letech hodně vyrostla a kde se také začíná zesilovat konkurenční boj. V korporacích se můžou konat různé semináře na téma nalezení rovnováhy v práci a životě, ale nakonec se i tak všichni začnou ptát, jestli se plní prodejní a výrobní cíle. A běda, pokud se nebudou plnit delší dobu.

 

S obecně zvýšeným tlakem na lidskou psychiku roste v západních zemích i závislost na antidepresivech. V této statistice vedou jednoznačně Spojené státy, kde antidepresiva využívá přibližně každý patnáctý člověk. Přitom starší ženy bílé pleti ve věku 45 let a více tvoří až 58 % všech uživatelů antidepresiv v USA.

 

antidepresiva v USA

10.11.2020

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

28.11.2020 POŘÁDÁ XTB ONLINE INVESTIČNÍ KONFERENCI. PŘIHLASTE SE ZDARMA.