Finlord Sněmovna financí

Chytré hodinky jsou stále populárnější. Kdo ovládá trh?

2.9.2020

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Chytré hodinky prodeje

Chytré hodinky získaly v posledních letech velkou popularitu. A v prvním pololetí letošního krizového roku se trh s touto nositelnou elektronikou zvětšil o 20 %. Není překvapující, že společnost Apple v prodejích vede. O kolik? A které další společnosti zvyšují svůj tržní podíl?

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Chytré hodinky: Apple dominuje

 

Údaje poradenské společnosti Counterpoint ukazují, že v prvním čtvrtletí měly tři největší producenti chytrých hodinek podíl 69 %. Samotná společnost Apple měla podíl 51,4 %. Na druhém místě byla společnost Garmin a na třetím zůstala společnost Huawei. Tržní podíl největších výrobců se meziročně zvedl. Naopak menší producenti ztrácí. V segmentu rychle roste i podíl společnosti Samsung.

 

chytré hodinky

 

Globálně se v prvním pololetí prodalo 42 milionů chytrých hodinek. Prodeje Apple Watch stouply o 22 %. Mezi pěti nejprodávanějšími modely má Apple hned dva zástupce: Apple Watch Series 5, Apple Watch Series 3. Následují je Huawei Watch GT2, Galaxy Watch Active 2 a Imoo Z3 4G.

 

Counterpoint také upozornila na rostoucí zájem o hodinky, které jsou schopné samostatně telefonovat bez nutnosti napojení na telefon. Každý čtvrtý prodaný kus má tuto funkcionalitu. Do budoucnosti se očekává další růst poptávky především díky funkcím monitorování fitness a zdravotního stavu.

 


Jméno a příjmení

Email

Telefonní číslo

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

 

Akcie výrobců chytrých hodinek se nachází v řadě burzovně obchodovaných fondů (ETF), do kterých lze snadno investovat. Pro investory máme k dispozici podrobné školení, jak si mohou fondy vyhledávat a filtrovat, kde najdou potřebné informace nejenom o samotném fondu, ale i o nákladech placených při nákupu na burze. Zároveň je ve školení rozbor daňové optimalizace, která dokáže ušetřit nemalé prostředky. Školení je postavené na reálných výpočtech a příkladech.

2.9.2020

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Komentáře

    Anonym napsal:

    Lidi uz zrejme nevi co s penezi. 🙂 Fitness tracker je uzitecny, chytre hodinky s temi malymi baterkami jsou jak parodie… Ale dokud kupuji, neni co resit. 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

JAK SE INVESTUJE NA RONDA INVEST DO ÚVĚROVÝCH PARTICIPACÍ?