Finlord Sněmovna financí

Kredit Pintar: nový poskytovatel na P2P Mintos

3.6.2019

8 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Kredit Pintar P2P investice

Na P2P platformu Mintos přistoupila v dubnu 2019 nová nebankovní společnost Kredit Pintar (půjčky poskytuje indonéská společnost PT Wijaya Unggul Sentosa), přičemž mateřskou společností je Neuroncredit Pte. Ltd, která zároveň poskytuje buyback garanci. Tato nebankovní společnost poskytuje spotřebitelské půjčky v jihovýchodní Asii a byla založená v roce 2017. Půjčky poskytuje pomocí aplikace, přičemž na risk management využívají umělou inteligenci. Aktuálně na P2P platformě Mintos nabízí Kredit Pintar přes 2400 úvěrů v EUR s buyback garancí. Splatnost úvěrů je od jednoho měsíce do 3 měsíců, přičemž úroková sazba se pohybuje v rozmezí 12-12,5 % p.a..

 

 
Na platformě Mintos je pořád v platnosti bonus pro nové investory ve výši 1 % ze zainvestovaného kapitálu v prvních třech měsících, jen je nutné využít referral odkaz ZDE (my jako referující strana získáme také 1 %). Pro registraci není nutné jít přes referral odkaz, ale je škoda přijít o bonus, když ho platforma investorům bez závazků nabízí.

 

 

Kredit Pintar podporují fondy

 

 

Tato nebankovní společnost si zakládá na pokročilejším risk managementu, kdy kromě tradičních dat zkoumají také data alternativního charakteru. Pokud bychom si z alternativních dat vybrali třeba lokaci, tak tady Kredit Pintar zkoumá, kde daná osoba žije. Pokud žije v lepší čtvrti, tak se očekává, že má i lepší příjem.

 

 

Pokud chcete získat dlouhodobé myšlenky, na kterých je postaven i náš hedgeový fond Slavic Capital, tak se přihlaste do newsletteru.

 

Kredit Pintar

 

 

Pokud se podíváme na proces ověření, tak ten probíhá tak, že si lidé naskenují průkaz a pak se ID kontroluje v databázi. Současně se udělá video a následně se tvář z videa porovná s tváří na průkazu a taktéž se porovná s tváří uloženou v databázi. V konečné fázi dojde k vyhodnocení, kdy člověk buď projde anebo neprojde kontrolou. Takhle pokročilé systémy nejsou žádnou novinkou. Dokonce třeba velké nadnárodní kreditní instituce už při prodeji (v ČR to má jedna nebankovka) využívají rozpoznávání hlasu a další technologie na přesnou identifikaci zákazníků a jejich potřeb. Robot si vyslechne dotaz od člověka a ihned mu nabídne odpovědi.

 

 

Kredit Pintar Mintos

 

 

Kredit Pintar je sice mladá, ale půjčky poskytuje jako na běžícím pásu. Od počátku svého fungování (září 2017) společnost poskytla kumulativně půjčky v objemu 300 milionů USD.

 

 

Kredit Pintar P2P Mintos

 

V roce 2018 společnost Neuroncredit Pte Ltd vygenerovala tržby na úrovni 22,7 milionu USD. Náklady pak měla společnost na úrovni 14,9 milionu USD. Zisk před zdaněním činil 7,7 milionu USD a čistý zisk byl na úrovni 6,9 milionu USD.

 

Kredit Pintar Eva Mahdalová Finlord

 

Ke konci minulého roku byla velikost aktiv a pasiv na úrovni 17,2 milionu USD. Z toho 10,2 milionu USD tvořil ke konci roku 2018 vlastní kapitál. Podíl vlastního kapitálu na celkových pasivech tvořil v roce 2018 téměř 60 %, což je velmi slušné a znamená to, že společnost je velmi konzervativně financována a nemá dluhy. Kredit Pintar, potažmo Neuroncredit Pte Ltd., je podporována venture capital fondy a private equity investory, mezi které patří např. GSR Ventures, Vision Plus Capital, Provident Capital a Northstar Group. Pokud jde o aktiva, tak největší položku tvořila hotovost na úrovni 10,3 milionu USD. Druhou největší položku v aktivech tvořily ostatní pohledávky a to 5,6 milionu USD. Předplacené služby a ostatní investice činily 965 tisíc USD. Celkem krátkodobá aktiva byla na úrovni téměř 17 milionů USD. Celkem dlouhodobá aktiva byla na úrovni 334 tisíc USD. Závazky celkem činily ke konci roku 2018 7,1 milionu USD. Závazky vůči dodavatelům tvořily největší položku v závazcích a to 5,2 milionu USD. Rezerva na nesplácené půjčky byly na úrovni 1 milion USD a závazek vůči spřízněným osobám byl na úrovni 865 tisíc USD.

 

 

Mintos Eva Mahdalová Finlord

 

Kreditní trh v jihovýchodní Asii nabízí rozsáhlé příležitosti, jelikož populace regionu se rychle zvětšuje a také významně bohatne. Poptávka po úvěrech je proto obrovská. Tradiční západní banky nejsou v oblasti až tak silné, takže se snadněji mohou prosadit i menší finanční společnosti. Dá se očekávat, že i na platformě Mintos bude postupně stoupat nabídka půjček od Kredit Pintar.

3.6.2019

8 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

ZDARMA KE STAŽENÍ ZÁKLADNÍ INVESTIČNÍ STRATEGIE