Finlord Sněmovna financí

Podíl světových akciových trhů dle tržní kapitalizace

5.12.2018

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Tržní kapitalizace Finlord

Velikost trhů se měří pomocí tržní kapitalizace. Tržní kapitalizace firmy se vypočítá jako cena akcie × počet vyemitovaných akcií. Tržní kapitalizace celého trhu je dána tržní kapitalizací firem, které se na daném trhu obchodují.

 

Pokud chcete získat dlouhodobé myšlenky, na kterých je postaven i náš hedgeový fond Slavic Capital, tak se přihlaste do newsletteru.

 

Na obrázku níže je procentní podíl světových akciových trhů dle tržní kapitalizace, kterou vytváří akciový trh dané země. Největším akciovým trhem jsou Spojené státy americké. Tržní kapitalizace Spojených států v současné době tvoří 39,81 % světové tržní kapitalizace, což je o 32 procentních bodů více oproti Japonsku, které má podíl na světové tržní kapitalizaci 7,76 %. Třetí největší procentní podíl na světové tržní kapitalizaci má Čína a to 7,54 %.

 
V listopadu 2016, tedy v době, kdy v USA probíhaly prezidentské volby, byla ještě Čína před Japonskem na druhém místě, poté se však země propadla na třetí místo. USA od té doby získaly více než 3 procentní body na celosvětové tržní kapitalizaci.

 
Podíl Hongkongu na celosvětové tržní kapitalizaci je 6,75 %, což je výrazně více oproti Spojenému království 4,41 %, Francii 3,14 %, Německu 2,83 % a Kanadě 2,74 %.

 
20. 9. 2018 dosáhl americký akciový index S&P 500 maxim a tedy v té době měly Spojené státy americké podíl na celosvětové tržní kapitalizaci 40,30 %. Pak šel americký trh dolů, a za poslední dva měsíce USA ztratily 0,49 procentního podílu, zatímco Čína, Hongkong a Brazílie si polepšily.

 

 

Eva Mahdalová Finlord tržní kapitalizace

 

V rámci investování potažmo diverzifikace je dobré si vybírat spíše větší a ekonomicky stabilnější regiony, neboť právě ty jsou méně volatilní. Do jednotlivých regionů či sektorů mohou investoři investovat pomocí ETF. Méně zkušení investoři mohou také do ETF investovat pomocí jednoduché nové online investiční platformy Portu. Ta po vzoru zahraničních robo-advisorů přináší do ČR automatizované investování peněz pomocí ETF. Platformu Portu jsme otestovali a vytvořili jsme recenzi a analýzu.

5.12.2018

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY K P2P PLATFORMĚ MINTOS