Finlord Sněmovna financí

Výnosy z nemovitostí ve významných městech EU

11.9.2018

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
výnosy z nemovitostí v eu

Ekonomický rozmach, levné financování, urbanizace a zlepšování infrastruktury podpořily výstavbu nemovitostí v některých klíčových evropských městech. Vzhledem k tomu, že nemovitosti patří k oblíbeným investičním instrumentům, tak se zaměříme na výnosy z jejich držby. Následující graf ukazuje výnosy z nemovitostí v eurozóně (zdroj PwC). Výnosy z nemovitostí v eurozóně se pohybují okolo 4 %, přičemž mezi lety 2008 – 2009 činily výnosy až 6 %. Nicméně v některých městech sledujeme od roku 2014 prudký nárůst celkového zisku z držby nemovitostí (výnosy z pronájmu + kapitálové zhodnocení v důsledku růstu ceny).

 

výnosy z nemovitostí

 

Odebírejte náš newsletter a získáte seriál s našimi investičními myšlenkami a další cenné materiály.

 

Prudký nárůst zisku z držby nemovitostní nastal zejména v Amsterdamu, Lisabonu, Berlíně. Zisky z nemovitostí rostou v Lyonu, Miláně, Frankfurtu a Praze. Vysoké zhodnocení lze najít i ve Stockholmu, nicméně v posledních letech se růst zastavil. Naopak prudký propad výnosů z nemovitostí byl zaznamenán zejména v klíčových městech Spojeného království v důsledku brexitu, tedy v Londýně, Manchesteru, Birminghamu, Dublině a Edinburghu. Například v Londýně se výnosy z držby nemovitostí propadly z 20 % v roce 2014 na zhruba 5 %. Propad výnosů investice do nemovitostí byl zaznamenán také v Římě. Menší pokles výnosů investice do nemovitostí byl zaregistrován také v Madridě, Hamburku, Varšavě, Budapešti a Bruselu.

 

Výnosy z investice do nemovitostí v Amsterdamu od roku 2014 vzrostly na téměř 18 %.

 

výnosy z nemovitostí v amsterdamu

 

Výnosy z investice do nemovitostí v Lisabonu od roku 2014 vzrostly na zhruba 13 %.

 

investice do nemovitostí

 

Výnosy z investice do nemovitostí v Berlíně od roku 2014 vzrostly na zhruba 10 %.

 

investice do nemovitostí v berlíně

 

Výnosy z investice do nemovitostí v Praze od roku 2014 vzrostly na 8 %.

 

investice do nemovitostí v Praze

Do nemovitostí lze investovat přímo, prostřednictvím nemovitostních fondů anebo pomocí dluhopisů, kterými se financují realitní projekty.

 

11.9.2018

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

8 % DLUHOPIS MIDEA PRO FINANCOVÁNÍ ZISKOVÉHO E-SHOPU BEJBYNET