Finlord Sněmovna financí

Z čeho se skládá Apple iPhone XS Max?

25.9.2018

6 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Nový Apple iPhone XS

Z jakých komponentů je poskládaná nová vlajková loď společnosti Apple? Nedávno jsme pro připomenutí publikovali rozbor komponentů loňského Apple iPhone X. Jelikož začal prodej nových modelů a technici je už rozebrali, tak se můžeme podívat i do jejich nitra. Některé změny jsou skutečně významné.

 

Chcete podrobnější analýzy společností a investičních strategií? Přihlaste se do našeho newsletteru.

 

Následující obrázek od společnosti TechInsights ukazuje stěžejní komponenty telefonu iPhone XS Max na první základní desce. Významná změna nastala u dodavatele LTE modemu. V důsledku soudního sporu se společnost Apple rozhodla prozatím ukončit u nových produktů spolupráci se společnosti Qualcomm. V minulosti právě v případě modemů alternovala Intel a Qualcomm. Nicméně intelovský modem je skutečně rychlý, když dovoluje stahování rychlostí až 1 Gbps a upload rychlostí až 150 Mbps.

 

Finlord Apple iPhone XS komponenty

 

Pro srovnání loňský iPhone X:

 

Apple iPhone X komponenty

 

Druhá základní deska pak vypadá následovně. Největší změna je samozřejmě ve výměně procesoru A11 za A12. A pak ve vynechání operačních pamětí od společnosti Samsung (potvrzuje to rozebrání různých dostupných sérií telefonu, i když se tento stav může ještě později změnit). Zdá se, že konkurenční boj přituhuje a do svých nových mobilních telefonů začíná Apple montovat jiné paměťové moduly. Pro tyto účely si vybrala paměti od společnosti Micron Technologies. Jinak jsou komponenty velmi podobné.

 

Finlord Apple iPhone XS komponenty2

 

Loňský model iPhone X:

 

Apple iPhone X komponenty2

 

Na posledním obrázku je třetí základní deska. Interní paměť odebírá od dvou dodavatelů. Od společnost SanDisk anebo alternativně od společnosti Toshiba Memory Corp.

 

Finlord Apple iPhone XS komponenty3

 

Loňský iPhone X:

 

Apple iPhone X komponenty3

 

Závěrem se dá říct, že Apple pokračuje ve spolupráci s takovými společnostmi, které ho neohrožují buď v rámci konkurenčního boje (Samsung) anebo v rámci právních sporů (Qualcomm). Dlouhodobě můžeme také sledovat postupnou integraci výroby pod kontrolu Apple. Už před několika lety vyměnila společnost dodavatele procesoru a teď si ho navrhuje sama. Letos byla dokončena akvizice oddělení pamětí společnosti Toshiba Memory Corp. konsorciem firem, které vedla private equity skupina Bain Capital. V konsorciu jsou také společnosti Apple, SK Hynix, Dell a Seagate Technology.

 
Apple zbytečně neexperimentuje s dodavateli komponentů, což pak dodává i stabilitu na straně vztahů se zákazníky Applu. I proto se v posledních letech docela rozmohl operativní leasing na Apple produkty nebo různé služby typu „každý rok nový iPhone“. Problém pro investory byl v tom, že na operativním leasingu nešlo s malými částkami participovat. V tomto ohledu nás ale potěšila platforma Mintos, na které začala investorům nabízet půjčky leasingová společnost LeaseLink (zaměřuje se na operativní leasing pro malé firmy), viz. novinka na blogu Mintosu. Podrobnější rozbor této a podobných společností připravíme.

25.9.2018

6 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY K P2P PLATFORMĚ MINTOS