Finlord Sněmovna financí

Naše investice v červenci 2018: +2,2 %

8.8.2018

6 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
20180731 Finlord portfolio

Naše investiční portfolio zaznamenalo v červenci nárůst hodnoty o 2,2 %. Velmi příznivý průběh výsledkové sezóny tlačí globální akcie na nová maxima. Také ekonomické výsledky vyspělých zemí jsou stále velmi pozitivní, i když se objevilo několik menších signálů možného zhoršení hospodářského vývoje. V srpnu nečekáme významnější změny na finančních trzích.

 

Jako investiční manažeři jsme v červnu vstoupili do další přirozené fáze vývoje našich služeb a s velkou radostí oznamujeme spuštění hedgeového fondu Slavic Capital. Fond má na evropské poměry unikátní portfolio a vychází z našich dosavadních investičních myšlenek a postupů. Ve druhé polovině tohoto komentáře jsou bližší informace.

 

Celé naše portfolio můžete sledovat pomocí služby Portfolio Manažer, případně se námi používané investiční postupy můžete naučit v rámci podrobně připravených Výukových balíčků.

 

Jak dopadl červenec?

 

V tabulce výsledků je uvedena i základní měna, v níž je výnos vyjádřen. Náklady na hedging do CZK se pohybují kolem 1 až 3 % ročně v závislosti na měně. My momentálně plně zajišťujeme EUR/CZK, USD/CZK i GBP/CZK.

 

20180731 Finlord portfolio

 

Pro srovnání ještě tabulka výnosů v roce 2017:

 

201712 Finlord portfolio

 

A tabulka výnosů v roce 2016:

 

201612 Finlord portfolio
Poznámka k EstateGuru a FundingSecure: úroky jsou většinou připsány až při splatnosti úvěru.

 

Naše portfolio je široce diverzifikované, proto je vývoj hodnoty velmi plynulý. Z 31 měsíců byly jenom tři ztrátové.

 

20180731 Finlord portfolio vývoj

 

Finlord a hedgeový fond Slavic Capital

 

Společnost Finlord, s.r.o. od června letošního roku řídí nový hedgeový fond Slavic Capital a.s.. Portfolio fondu je navrženo na základě strategií a myšlenek, které na našich stránkách dlouhodobě prezentujeme. K tomu jsou do fondu začleněny některá aktiva, strategie, či finanční instrumenty, ke kterým se fyzické osoby běžně nedostanou.

 

Portfolio fondu je na evropské poměry unikátní v tom, že jsou do něj zařazeny různé dynamické aktiva a strategie. Pomocí takovéhoto nastavení chceme dosáhnout skutečně globální diverzifikaci a nízkou korelaci s akciovými trhy.

 

Naší dosažitelnou ambicí je proinvestovat v nejbližších dvou letech více než 200 milionů korun nejenom na burzovních, ale i na mimoburzovních trzích. Kapitál budeme umísťovat zejména do projektů s přidanou hodnotou nejenom pro akcionáře fondu, ale i pro veřejnost. V portfoliu fondu se tedy objevují jak známé a zavedené společnosti, tak i nové projekty s vysokým potenciálem. Samozřejmostí je používání sofistikovanějších nástrojů pro stabilizaci vývoje hodnoty portfolia.

 

Z právního hlediska je hedgeový fond určen jenom pro kvalifikované investory v souladu s § 272 Zákona 240/2013 Sb. o investičních společnostech a investičních fondech.

 

Další informace naleznete na stránkách hedgeového fondu https://slavic.cz/.

 

Analytická činnost Finlord a Slavic Capital

 

Co se týče informací pro klienty a čtenáře Finlord, tak se nic nemění. Nadále budeme publikovat analýzy a rozbory různých investičních aktiv, témat a strategií. Samozřejmě, ne všechny myšlenky, které se objeví na portálu Finlord, budou reálně začleněny i do portfolia Slavic Capital. A taktéž platí, že o investicích fondu nebudeme informovat na webu Finlord. Dostupné budou jenom pro akcionáře fondu, kterým tímto chceme poděkovat za projevenou důvěru.

 

Průběh výsledkové sezóny je zatím velmi pozitivní, viz naše analýza. Více než 80 % amerických firem překonalo dle údajů agentury Bloomberg očekávání trhu, což je historický rekord. Takto vysoké číslo se ve druhém pololetí pravděpodobně nezopakuje, ale zisky firem v USA a Evropě by měly nadále stoupat.

 

20180808 pozitivní zisková překvapení USA

8.8.2018

6 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Komentáře

  Jakub napsal:

  Dobrý den,
  rád čtu články na vašem webu, které obsahují zajímavé informace. Poněkud však nechápu sekci NOVINKY Z P2P A FINANČNÍCH TRHŮ. Vypadá to, že tam přejímáte marketingové články, jejichž informační hodnota je sporná, resp. informace jsou velmi tendenční. Mnoho zpráv se týká platformy Zonky, přes kterou sami neinvestujete a kterou jsem já sám před časem vyhodnotil jako nevýhodnou. Nějak mi k vám tato sekce nesedí.

  admin napsal:

  Dobrý den, děkujeme za pochvalu a hodnotný postřeh. Tu sekci jsme vytvořili právě proto, aby se mezi investory dostalo více informací z oblasti P2P a o tom, kam se trh ubírá. Přeci jen nedokážeme všechno sledovat sami. Na Zonky neinvestujeme a ani se tam nechystáme založit účet, ale také víme, že rada klientů a čtenářu tam účet má a hledají o platformě informace. Máte pravdu, že se sekce trochu přeplnila zprávami ze Zonky, ale to úplně ovlivnit nedokážeme. Každá z platforem, která se chtěla zapojit do sekce, dostala od nás instrukci, že může dávat zprávu jednou denně. Jak je vidět, Zonky má nejlépe propracovaný marketing a tuto možnost využívají maximálně :-). Budeme motivovat i další platformy, aby posílali více informací o vývoji.

  Jakub napsal:

  Děkuji za reakci, nevěděl jsem, že zprávy vybírají přímo platformy a že tento výběr neovlivňujete. Nyní mi to dává smysl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

ZDARMA KE STAŽENÍ VÝUKOVÝ BALÍČEK A INVESTIČNÍ STRATEGIE