Finlord Sněmovna financí

Najednou chtějí všichni nakupovat akcie

29.1.2018

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
chození po laně

Institucionální i retailoví investoři chtějí momentálně ve velkém nakupovat akcie, jak jsme rozebrali v tomto článku. Euforie dosahuje rekordní maxima, očekávání dalších zisků jsou vysoké a skepse se stává neznámým pojmem. Prakticky u všech dynamických aktiv, na které se investoři podívají, lze spatřit silný růstový trend. Rok 2018 bude na finančních trzích velmi zajímavý. Určitě se dočkáme velkého přívalu emocí. Samozřejmě doufáme, že budou především pozitivní, ale musíme být připraveni i na negativní pocity. Troufáme si říct, že pro mnohé méně zkušené investory nastává období testování jejich psychické odolnosti.

 

Do Výukových balíčků už připravujeme další výukové materiály, abychom Vám pomohli překlenout období zvýšené nejistoty. Přihlaste se do našeho newsletteru, ať vám novinky neutečou.

 

Objem obchodů zprostředkovaných retailovými brokerskými domy E-Trade a TD Ameritrade na americké burze NYSE vyletěl v posledních týdnech na rekordních 35 % z celkového objemu obchodování. Za chvíli budou běžní investoři obchodovat více než velké hedgeové fondy. Graf jednoznačně ukazuje, že retailoví investoři v USA doslova propadli euforickému chování.

 

retailoví investoři chtějí akcie

 

Ale i institucionální investoři jsou optimističtí. Graf rizikového apetitu od investiční banky Goldman Sachs ukazuje, že chuť riskovat mezi klienty banky je rekordně vysoká a z hlediska tohoto ukazatele už byly překonány euforické roky 2000 a 2007.

 

180129 rizikový apetit

 

Vysoká poptávka investorů po dynamických aktivech může přetrvat ještě minimálně několik týdnů. Důvodem je mimo jiné vysoký počet firem, které za uplynulý kvartál vydaly lepší než očekávané výsledky. Velkým lákadlem je i přímo neskutečná stabilita růstu cen. Následující graf od Bespoke ukazuje, že index S&P 500 už takřka 100 obchodních dní nezaznamenal větší korekci než o 0,6 %. Takovýto klid na akciových trzích nebyl ještě nikdy zaznamenán. Není to ale pověstný klid před bouří?

 

SP500 bez poklesu

29.1.2018

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Komentáře

  Jiří Kocián napsal:

  Dobrý den.

  Díky za článek. Píšete „Není to ale pověstný klid před bouří?“ Co by ale mělo být spouštěčem ? Už jste natrefili na nějaké analýzy ?

  Díky,
  Jiří Kocián

  admin napsal:

  Analýz o možném krachu jsme četli spoustu – docela pravidelně se už objevují od roku 2012 :-). Stačí se podívat na blog Zerohedge – oni na negativních prognózách a analýzách doslova frčí. Každopádně nedokážeme odhadnout, co bude spouštěč případné krize. Zatím pořád investujeme stejně, na našem přístupu nic neměníme a jsme zaměření především na dynamická aktiva.

  Jiří Kocián napsal:

  Dobrý den. Děkuji za názor.. rozumím, máte dlouhodobý investiční horizont, není třeba se tak na případnou krizi až tak upínat..
  Díky,
  Jiří Kocián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

28.11.2020 POŘÁDÁ XTB ONLINE INVESTIČNÍ KONFERENCI. PŘIHLASTE SE ZDARMA.