Finlord Sněmovna financí

Fundlift a Right Power: elektrizující nabídka

25.1.2018

2 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Right Power

Na platformě Fundlift mohou teď investoři najít projekt Right Power. Společnost poptává 2 miliony korun a investorům nabízí úrok 7 %. Hned v úvodu je nutné uvést, že toto je z hlediska výnosu-riziko nejlepší projekt, který na Fundliftu kdy byl. Jelikož tato výhodnost je ze strany emitenta záměrná, tak se rozborem finanční situace nebudeme moc zabývat. Firma je skutečně obrovská a zmíněné 2 miliony ani nepotřebuje. A kdyby je potřebovala, tak by si je jinde na trhu snadno sehnala za poloviční náklady. Nabídka těchto dluhopisů na Fundlifu bude hodně rychle pryč.

 

Vyjádření managementu vystihuje podstatu:

 

RIGHT POWER má dlouhodobě stabilní finanční výsledky, tržby společnosti v letech 2015 a 2016 přesahovaly 2 miliardy korun. Společnost je tedy kapitálově velmi silná, investiční kampaň na Fundliftu pro ni představuje ověření nových možností alternativních zdrojů financování. Prostřednictvím vlastních zdrojů RIGHT POWER investuje do množství energetických projektů, které přináší stabilní zhodnocení. Proto se nyní vedení společnosti rozhodlo nabídnout možnost atraktivního zhodnocení investorům z řad veřejnosti, u kterých si chce vybudovat důvěru pro případnou spolupráci i na dalších projektech v budoucnu.

 

Ve výkazu zisku a ztrát i nezkušené oko pozná, že firma má peněz dostatek, když ročně generuje zisk řádově několik milionů až desítek milionů korun.

 

Right Power výsledky

 

Objem dlouhodobých závazků je minimální. Společnost hodně využívá vlastní zdroje.

 

Right Power pasiva

 

Závěr: úrok je velmi vysoký

 

Tato nabídka dluhopisů na Fundliftu je jenom test. Dá se očekávat, že v budoucnosti přijde mnohem větší emise klidně za několik desítek milionů korun. Nabízený úrokový výnos 7 % je hodně přestřelený nahoru, což je pro Fundlift investory jenom dobře.

 

Rozhodnutí o tom, jestli jsme do tohoto projektu investovali, mají k dispozici předplatitelé služby PORTFOLIO MANAŽER.

25.1.2018

2 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Komentáře

  Milan šmarda napsal:

  Financování ještě nedoběhlo do konce, ale již bylo ukončeno při 2 mil. Zvláštní to podmínky Fundliftu. Nebo že by se emitent rozmyslel?

  admin napsal:

  To bude spíše technická chyba. Ve Fundliftu zvedli cíl z 2 mil. na 3,4 mil., jen asi zapomněli zaktivovat tlačítko pro investování :-). Anebo nedopatřením zvýšili cílovou částku z 2 na 3,4, i když nechtěli.

  Milan šmarda napsal:

  Ano, máte pravdu..už to tam zase je, tzn. měli limit nastavený na 2mil. přesně jak jste popisovali. Díky za rychlou odpověď!

  PS: k trochu jinému tématu, plánujete dělat nějaký aktualizovaný článek na téma danění P2P investic?

  admin napsal:

  Dobrý den, ano, článek na daně bude, ale až v únoru. Spíše se tam zaměříme na specifické dotazy, které se za celý rok nashromáždili. Oproti loňskému roku se zákon nezměnil, takže klidně lze použít ten starý článek, jenom je nutné použít nové jednotné měnové kurzy dle GFŘ.

  Michal napsal:

  3,4mio je správně, v informacích bylo zmíněno že je možnost navýšení 70%. Nyní už lze opět investovat. Opět děkuji Finlordu za recenzi – i když v menším balení (plně chápu že byla jediná možnost – při té rychlosti jakou se dluhopisy prodávají:) )

  admin napsal:

  Ano, museli jsme to rychle projít. Včera a dnes jsme měli plný program, takže jsme už nestíhali sepsat delší analýzu. Sleduje nás hodně investorů, tak jsme alespoň vydali stručný komentář.

  Marek napsal:

  Vím, že byl krátký čas na analýzu, ale i přesto jsem čekal o něco podrobnější rozbor.
  Osobně mě na celé akci zaujalo pár skutečností, které mě o investování do společnosti nepřesvědčily, naopak spíše odradily.
  1) Cituji: „Od roku 2006 se společnost zabývala dodávkami elektřiny a zemního plynu koncovým zákazníkům, jejichž počet v roce 2016 činil zhruba 70 tisíc.“ Podle informací zde: https://www.bohemiaenergy.cz/o-spolecnosti/media/aktuality/bohemia-energy-prevezme-cast-podniku-right-power/ To bylo necelých 64 tisíc zákazníků, ale zaokrouhlení nahoru je jistě opticky hezčí.
  2) V business plánu je sice v kapitole VII. Trh a konkurence uvedeno, cituji: „Hlavními zahraničními trhy jsou pro RIGHT POWER Polsko a Ukrajina.“ Ale v přehledu konkurentů jsou jen ty z ČR a SR. Ví vůbec společnost s jakou konkurencí se na těchto trzích setká, když na nich chce podnikat?
  3) Když došlo k přetransformování byznysu v cca polovině r. 2016 – odprodej maloobchodní části, tak je zajímavé, že tržby v následujícím roce toto vůbec nepostihlo. Čekal bych, že po nějaké přechodné období dojde k poklesu, který bude postupně kompenzován zakázkami z nového byznysu. Ve výkazech ale nic tomu podobného nevidím.
  4) A zde navazuji na bod 3). Pokud bych připustil, že se v bodě 2) mýlím a společnost opravdu skvěle zvládla tento přechod, pak při takových tržbách a zisku nechápu, proč by měla potřebu žádat o 2 miliony (případně po navýšení – o 3,4 miliony). Opravdu společnost nemá 2 miliony na financování akvizice vybraných 3 LDS? Navíc k použití dodatečných 1,4 milionu nevíme vůbec nic.
  A myslím, že by se toho dalo minimálně k zamyšlení najít mnohem víc, než z mého zběžného pohledu na čtvrt hodiny. Opravdu nevidím důvod, proč do takovéto společnosti investovat, když to ve mě vyvolává tolik otázek, a divím se, že byla kampaň zafinancována tak rychle. Ale jak říkám, třeba se mýlím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

V ČEM JE UNIKÁTNÍ NÁŠ HEDGE FOND SLAVIC CAPITAL