Finlord Sněmovna financí

CO SI ČEŠI PŘEJÍ POD STROMEK?

22.12.2017

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Vánoce

Co si Češi přejí nejvíce na vánoce pod stromek? A naopak, jaký je nejméně oblíbený vánoční dárek?

 

Podle průzkumu Fashion report, který pro společnost ZOOT zpracovala agentura Perfect Crowd, si stále více lidí pod stromkem přeje najít něco na sebe. Věkové skupině od 15 do 55 let udělají největší radost zimní kabát nebo bunda, tričko a trochu překvapivě svetr s vánočním motivem. Vedle oblečení jsou populární také knihy, peníze, u mužů alkohol, u žen kabelky či kosmetika.

 

Prodejní statistiky společnosti ZOOT ukázaly, že před Vánoci během posledních adventních týdnů vzrostly oproti běžnému období až čtyřnásobně prodeje ponožek v kategoriích mužů i žen. V oblasti měkkých dárků v rámci ženského sortimentu byly jednoznačně nejprodávanějším zbožím šaty, poté zimní bundy a kabáty, tričky a svetry. Nárůst prodeje byl také zaznamenán u spodního prádla. Statistika Zoot také ukazuje, že Češi často na poslední chvilku nakupují drobnější dárky, jakožto pásky, peněženky či jiné doplňky. V mužském sortimentu v předvánočním období dominovala jednoznačně trika s krátkým rukávem. Oproti běžnému období několikanásobně narostl také prodej spodního prádla, svetrů a již zmíněných ponožek, které přebily i další oblíbené doplňky jako pásky či peněženky.

 

dárky na vánoce

 

dárky na vánoce

 

Z podrobného průzkumu Fashion report o vánočních zvyklostech vyplývá, že v průměru Češi nakoupí 11 vánočních dárků, zpravidla však dostanou jen 7. Rozdíl je také v chování žen a mužů. Zatímco ženy o vánočních dárcích přemýšlejí takřka celoročně a obvykle jich nakoupí více, s předstihem a za menší částky, muži se jimi zabývají většinou až v listopadu a prosinci a nakupují méně dárků, avšak ve vyšší hodnotě.

 

vánoce

 

Zhruba polovinu dárků nakupují Češi online. U kategorie do 35 let internetové nákupy již převažují nad těmi v kamenných obchodech. Navzdory tomu, že 80 % lidí uvádí, že má rádo překvapení, tři z pěti svým blízkým prozrazují, co by si k Vánocům přáli. A ve finále si celá polovina raději vybere sama, co chce. Každý šestý člověk píše dopisy Ježíškovi i v dospělosti.

 

Na obrázku níže jsou data z Fashion Report pro Zoot shrnutá do kompletní infografiky:

 

vánoce dárky

22.12.2017

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

9% DLUHOPIS KR REAL NA VYBUDOVÁNÍ ZÁZEMÍ POTRAVINÁŘSKÉ VÝROBY