Finlord Sněmovna financí

Čína chce být lídrem elektromobility

1.12.2017

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
nabíjení elektroaut

Ve třetím čtvrtletí 2017 vzrostl meziročně celosvětový prodej elektro vozidel o 63 %, ve srovnání s druhým čtvrtletí nastal růst o 23 %. Ve třetím kvartálu bylo prodáno celkem 287 tisíc aut na elektrický pohon. Agentura Bloomberg očekává, že by se za celý rok mohl prodat jeden milion aut na elektrický pohon. Přibližně polovina elektro vozů se prodala v Číně. Tato země nyní ve velkém měřítku prosazuje politiku proti znečištění ovzduší.

 

Dle agentury Bloomberg by se do roku 2040 měly globální prodeje aut na elektrický pohon zvednout na 60 milionů kusů. Nejvíce elektro vozidel by se mělo prodat v zemích OECD a v Číně.

 

elektromobilita

 

Čínské automobilky se snaží rychle vyplnit poptávku. Společnost Volvo Cars, která je vlastněna čínskou společnosti Geely Auto, uvedla, že do roku 2020 zastaví výrobu vozidel poháněných fosilními palivy.

 

V říjnu společnost Great Wall Motors oznámila, že spolu s BMW postaví fabriku na výrobu elektro vozů. Společnost také drží 3,5 % podíl v australské společnosti, která těží lithium.

 

Guangzhou Automobile Group má také ambice v této oblasti, jelikož chce prodávat elektro vozy ve 14 zemí včetně Severní Ameriky, Afriky, Jižní a východní Evropy a jihovýchodní Asie. Společnost nedávno podepsala kontrakt s technologickým gigantem Tencent o spolupráci v oblasti umělé inteligence zaměřené na vozidla.

 

Od počátku roku se akciím výše zmíněných společností dařilo velmi dobře. Největší nárůst zaznamenala společnost Geely Auto.

 

čína

 

Do roku 2040 by podle zprávy Mezinárodní agentury pro energetiku (IEA) měla Čína vévodit alternativním energiím. V rámci elektro vozidel by měla mít Čína zhruba 40 % podíl na investicích v této oblasti. Značný podíl na trhu by měla mít Čína také u větrné, solární a jaderné kapacity.

 

alternativní energie

1.12.2017

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

9% DLUHOPIS KR REAL NA VYBUDOVÁNÍ ZÁZEMÍ POTRAVINÁŘSKÉ VÝROBY