Finlord Sněmovna financí

Německé dluhopisy dochází: jak to řeší ECB?

12.7.2017

4 min.

2
Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
ECB_foto

Data Evropské centrální banky (ECB) ukázala, že ECB nesplnila své cíle při nákupu německých dluhopisů a naopak překonala cíl při nákupu francouzských a italských dluhopisů, jelikož nabídka německých dluhopisů je nízká.

 

ECB nesplnila minulý měsíc cíl nákupu dle kapitálového klíče o 304 milionů eur a to samé udělala i v květnu, kdy nesplnila cíl o 277 milionů eur.  Navíc průměrná splatnost dluhopisů se zvýšila ze 4 let na 5 let.

 

Výpočty agentury Bloomberg na základě údajů ECB ukazují, že centrální banka překročila svůj implicitní cíl pro nákup francouzských dluhopisů o 1,19 miliard eur a v rámci italských dluhopisů šlo o překročení 980 milionů eur. Obě země mají velký objem emitovaných dluhopisů. Za cílem výrazně zaostaly finské, irské a portugalské dluhopisy.

ECB

 

Evropská centrální banka k tomuto kroku uvedla, že program nákupu aktiv má dostatek flexibility s tím, že nedostatek dluhopisů ve výše zmíněných zemích byl kompenzován nákupem francouzských a italských dluhopisů.

 

Německých dluhopisů je málo, přičemž sama ECB se přibližuje k limitu držby 33 %.  Podle údajů Bloomberg může ECB nakoupit dluhopisy za více než 80 miliard eur předtím, než překročí limit.

 

To by tedy znamenalo, že při současném tempu 60 miliard eur měsíčně – z toho 9,5 miliardy eur je v dluhopisech, může tento program pokračovat až do února/března 2018.

12.7.2017

4 min.

2
Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

ČETLI JSTE UŽ NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY Z P2P SVĚTA?