Finlord Sněmovna financí

NAŠE INVESTICE: V 04/2017 ZISK 0,5 %

2.5.2017

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Finlord portfolio 2017/04

Naše investice vygenerovaly v dubnu aktivy vážený průměrný výnos 0,5 %. Výnosy na kapitálových trzích jsou letos velmi solidní, což je výborná zpráva pro všechny investory s dynamicky nastaveným portfoliem. Ziskové jsou nákupy akcií, nemovitostí, private equity či podnikových dluhopisů. Celosvětová ekonomika roste a finanční výsledky firem se postupně zlepšují. Kdo ale naopak ztrácí, když na kapitálových trzích jsou výnosy tak pěkné? Zejména ultrakonzervativní investoři, kteří drží své peníze na běžných a termínovaných účtech. Jejich výnosy jsou prakticky nulové a ani nestačí pokrývat inflaci. Opět se odehrává známý ekonomický příběh: majetek se ve velkém přesouvá k odvážnějším investorům a podnikatelům.

 

Letos opět cílíme na celkovou výnosnost našeho portfolia na úrovni 10 %. Celé naše portfolio můžete sledovat v rámci služby Portfolio Manažer, případně se námi používané investiční postupy můžete naučit v rámci podrobně připravených Výukových balíčků. Díky kvalitním a dlouhodobě prověřeným strategiím jsme přesvědčeni, že v dlouhém období dokážeme překonat většinu dynamických fondů.

 

Jak dopadl duben?

 

V tabulce výsledků je uvedena i základní měna, v níž je výnos vyjádřen. Náklady na hedging do CZK se pohybují kolem 2 až 3 % ročně v závislosti na měně. My momentálně plně zajišťujeme USD/CZK a EUR/CZK. Pár GBP/CZK máme částečně zajištěný.

 

Finlord portfolio 2017/04

 

Pro srovnání ještě tabulka výnosů v roce 2016:

201612 Finlord portfolio

Poznámka k EstateGuru: úroky jsou většinou připsány až při splatnosti úvěru.

 

Růst zisků překvapuje

 

Dosavadní výsledky za první čtvrtletí výrazně překonávají očekávaní analytiků. Údaje Factset ukazují, že za první tři měsíce roku by zisky firem v indexu S&P 500 mohly stoupnout o více než 12 %. Ještě koncem března se očekával růst o 9 %. Lepší výsledky mají zatím finanční, technologické a průmyslové firmy.

 

SaP 500 růst zisků

 

Za celý rok 2017 se očekává růst zisků o 10 %. Pokud bychom používali ukazatel P/E, tak růst zisků o 10 % znamená při nezměněné ceně, že hodnota P/E poklesne o přibližně 10 %. Anebo trochu jiný pohled: pokud se hodnota P/E nezmění, tak by cena mohla stoupnout o 10 %. Investoři sází spíše na druhou variantu. Vzhledem k nízkým výnosům dluhopisů jsou spokojeni, i když se P/E poměr pohybuje na současné úrovni 22 (což dává ziskovou výnosnost 4,5 %).

 

Přesouvání kapitálu na akciové trhy by mělo být patrné i v květnu. K tomu musíme určitě počítat s tím, že zejména velké hedgeové fondy budou pokračovat v masivním prodeji volatility. Údaje Financial Times a Bloomberg ukazují, že u nejznámějšího ETF na volatilitu VXX je v současnosti prakticky 100 % vydaných akcií fondu prodaných nakrátko (short sale). Není se čemu divit. Od počátku roku cena VXX propadla o 41 %. Úrokové náklady na vypůjčení VXX jsou kolem 3 % p.a..

 

VXX short objem

 

Ochota prodávat volatilitu je patrná i z řady dalších ukazatelů – rostou objemy investic do spekulativních dluhopisů, do akcií s vysokou betou a také stoupá finanční páka investorů.

 

I když bychom mohli nabýt zdání, že současné rekordní ceny akcií jednoznačně ukazují vrchol, tak to vůbec nemusí být správné vyhodnocení situace. Euforické chování, kdyby o akciích mluvili všichni, ještě vůbec nesledujeme. Firmám postupně rostou zisky a vzhledem k uvolněné měnové politice centrálních bank je ekonomická situace dobrá. Trhem občas prolítnou informace o lokálních problémech slabších firem a regionů, nicméně globální kolaps zatím dle našeho názoru nehrozí.

 

Sledujte i na náš twitterový kanál @FinlordCz, kde pravidelně publikujeme a retweetujeme další důležité myšlenky.

 

Finlord portfolio – nastavení v květnu

 

V květnu strategii měnit nebudeme. Investice do dynamických aktiv nám nabízí nejvyšší rizikově očištěné výnosy. Čekáme na korekci o 5 až 10 %, kterou bychom využil na přikupování akciových investic.

 

Přihlaste se do našeho newsletteru, ať Vám neutečou žádné novinky.

 

Obrázky našich výkonností z platforem:

 

Investice v Interactive Brokers (v CZK):

1704 Finlord portfolio IB

 

Mintos (v EUR):

1704 Finlord portfolio Mintos

 

Twino (v EUR):

1704 Finlord portfolio Twino

 

Bondora (v EUR):

1704 Finlord portfolio Bondora

 

Viventor (v EUR):

1704 Finlord portfolio Viventor

 

Lendy (v GBP):

1704 Finlord portfolio Lendy

 

Estateguru (v EUR):

1704 Finlord portfolio Estateguru

 

MoneyThing (v GBP):

1704 Finlord portfolio Moneything

 

Lenndy (EUR):

1704 Finlord portfolio Lenndy

 

Swaper (EUR):

1704 Finlord portfolio Swaper

 

Linked Finance (EUR):

1704 Finlord portfolio LinkedFinance

2.5.2017

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Komentáře

    Vojta napsal:

    Nemáte strach že jakmile nastane nějaká bublina či nějaká větší korekce, že většina P2P portálů dopadne jako Bondora? Bavím se o pádu samotné platformy, né o jednotlivých půjčkách které jsou většinou kryty BB garancí.

    admin napsal:

    Dobrý den, ano, P2P platformy si ještě neprošly krizí. Určitě je velmi pravděpodobné, že jakmile přijde krize, tak některé P2P platformy shoří jako papír. Z tohoto důvodu investujeme do P2P pouze část portfolia, která je pak ještě navíc diverzifikována do více P2P sítí. Zároveň sledujeme finanční situaci platforem a spolupracujících nebankovek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZDARMA KE STAŽENÍ ZÁKLADNÍ INVESTIČNÍ STRATEGIE