ODHAD ZISKŮ (EPS) PRO Q3: IT JEDE
30.9.2016
3 min.
Pro třetí kvartál uveřejnilo 80 společností z indexu S & P 500 negativní odhad zisků (EPS). To je více než ve 2. čtvrtletí 2016. Naproti tomu 34 společností z indexu S & P 500 očekává kladné EPS. Jedná se o stejný počet společností, jako tomu bylo ve 2. čtvrtletí 2016. Poznámka: ne všechny společnosti z indexu S & P 500 svůj odhad zisků uveřejňují.
Překvapivě vysoký počet společností v sektoru informačních technologií očekává pozitivní vývoj zisků pro třetí kvartál. 15 společností z oblasti informačních technologií očekává pozitivní růst EPS, což je více než ve 2. čtvrtletí 2016. V rámci tohoto odvětví jde o nejvyšší počet firem od 1. čtvrtletí 2012.
U více společností v sektoru informačních technologií je pro 3. kvartál očekáván pozitivní odhad zisků zejména z důvodu, že jejich očekávané tržby by měly stopnout.
Pro třetí čtvrtletí 28 společností v sektoru informačních technologií odhaduje růst očekávaných tržeb. Jedná se tak o nejvyšší počet od 1. čtvrtletí 2011.
30.9.2016
3 min.
Mohlo by Vás zajímat:
Dolar od začátku roku oslabuje o více než 10 %

Americký dolar bývá obecně považován za bezpečné a bezrizikové aktivum, nicméně letos je v USA velmi ...
Více informací8.7.2025
3 min.
15 zemí s největším rozpočtem na obranu v roce 2025

Kam míří miliardy na obranu v roce 2025 a jak z toho mohou těžit investoři? Prozkoumejte žebříček 15 ...
Více informací7.7.2025
4 min.
Vyplatí se přestat nakupovat akcie?

Vyplatí se nakupovat akcie, když jsou ceny na maximech? Nebo je lepší počkat na korekci? Podívejte ...
Více informací4.7.2025
3 min.
Napsat komentář