Finlord Sněmovna financí

VÝVOJ NAŠICH INVESTIC: V KVĚTNU ZISK 1,1 %

3.6.2016

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Labyrint

Finlord portfolio zaznamenalo v květnu pěkný zisk. V květnu se dařilo zejména našemu portfoliu burzovních instrumentů v Interactive Brokers, kde jsme dosáhli čistý zisk 1,3 %. Zisk na úrovni 1,1 % vygenerovali i investice do půjček na platformě Mintos. Zklamáním je nadále Bondora, kde vyšší míra nesplácení způsobila pokles měsíčního zhodnocení na 0,6 %.

 

Všechny investiční myšlenky, které najdete v našich Výukových balíčcích, máme i na vlastních reálných účtech. Strategiím věříme a myslíme si, že v dlouhém období dokážeme překonat většinu dynamických fondů. Našim cílem pro letošní rok je dosáhnout zisk 10 % po odečtení všech poplatků.

 

Jak dopadl květen?

 

Finlord portfolio 201605

 

Do akcií a derivátů momentálně investujeme přes společnost Interactive Brokers, kterou považujeme za jednu z nejlepších voleb pro drobné investory. Na tomto účtu tedy máme mix různých strategií, což je výborné kvůli diverzifikaci. Strategie mají nízkou vzájemnou korelaci. Při krátkodobém neúspěchu jedné je vysoce pravděpodobné, že zbylé ztrátu pokryjí.

 

Mimo to ještě máme peníze na P2P sítích. Aktivně používáme Bondoru, Mintos a Twino. Zaregistrovaní jsme ještě na portálu InvestAukce, nicméně výnosnosti na této platformě jsou malé (kolem 2-3 %) kvůli velmi nízké rizikovosti. Taktéž máme trochu kapitálu na české Benefi. Tady je ale velký problém s velmi malým počtem investovatelných půjček a velkou mírou defaultů. Na Benefi už jenom udržujeme testovací několikatisícové portfolio. Na platformě dosahujeme čistý anualizovaný výnos kolem 4 %.

 

Na počátku června jsme začali investovat na platformě Fundlift. Velikost naši investice je zatím marginální.

 

Akciové trhy v květnu razantně zhodnotily. Americké akcie už opět atakují historická maxima. Vůbec nás netěší extrémní zhoršení finanční situace firem. Řada indikátorů už ukazuje stav překoupenosti. Proto jsme otevřeli menší zajišťovací pozici na americké akcie.

 

Od počátku roku máme v IB zisk 4,9 %, v Mintosu 4,8 %, na Twinu 4,6 % a na Bondoře 4,6 %. SPDR S&P 500 ETF (ticker: SPY), který je pro nás benchmarkem, si od počátku roku připsal celkové zhodnocení včetně dividend na úrovni 3,4 %. Dluhopisový ETF (ticker: AGG) zaznamenal zhodnocení o 3,3 %.

 

Finlord portfolio – nastavení v červenu

 

V červnu budeme pokračovat ve stahování peněz z Bondory. Tato platforma má značné problémy s nekvalitními dlužníky. Mintos a Twino jsou lepší. Taktéž vznikají v Evropě další P2P platformy, které jsou otevřené mezinárodním investorům. Podíváme se na ně.

 

Změna může nastat v případě portfolia v IB. Stále čekáme (a mnoho dalších investorů čeká s námi) na trochu větší korekci akciových trhů v rozsahu 10 až 15 %. Pak bychom zvýšili agresivitu portfolia za pomocí finanční páky. Taktéž bychom investovali větší objem peněz do několika firem, které máme díky jejich dobrým dlouhodobým výsledkům v hledáčku. Pokud korekce cen nenastane a akcie půjdou nahoru, tak budeme postupně otevírat menší short pozice.

 

Obrázky našich výkonností z platforem:

 

Interactive Brokers (v CZK):

Finlord portfolio IB_1605

 

Mintos (v EUR):

Finlord portfolio Mintos_1605

 

Twino (v EUR):

Finlord portfolio Twino_1605

 

Bondora (v EUR):

Finlord portfolio Bondora 1605

3.6.2016

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZDARMA KE STAŽENÍ ZÁKLADNÍ INVESTIČNÍ STRATEGIE