Finlord Sněmovna financí

VIDEOMIX Č.4: INVESTOVÁNÍ NENÍ SLOŽITÉ

21.6.2016

140 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
William H. Browne

Vydělávat peníze na finančních trzích skutečně není složité. Stačí nám selský rozum, malé znalosti z oboru účetnictví, finanční analýzy a matematiky. Velkou chybu ale děláme v tom, že pořád hledáme „zlatý grál“, uchylujeme se ke spekulativním obchodům, nepotvrzeným chimérám, neopodstatněným prognózám a nedůvěryhodným slibům. Zapomeňme na to. Investování je zejména o disciplinovaném přístupu k informacím z finančního trhu.

 

V jednoduchosti je krása

 

První video je přednáška fondu Tweedy, Browne. Téměř 90 minut rozvážného povídání o základních aspektech investování, o rizikách, o příležitostech. Popravdě, pokud si budete jednou týdně pouštět jenom toto jedno video a budete se řídit zmíněnými přístupy, tak se vaše finanční portfolio bude hezky zvětšovat. Klidně se inspirujte složením jejich fondu, který dlouhodobě překonává akciové indexy:

 

http://www.tweedy.com/funds/gvf/holdings.php

 

A za 10 minut máte kvalitní portfolio sestavené. Jednodušší to snad už ani nemůže být.

 

 

Průřezová přednáška různými aspekty investování

 

Další video je pro nadšence, kteří se chtějí dozvědět více o tom, jak se analyzují firmy, jak se vyvíjí alokace investorů v čase, v čem je výhoda dividendových akcií. Každopádně myslete na první video a pořád si opakujte „v jednoduchosti je krása“. Nespekulujte, sestavte si portfolio kvalitních společností a klidně na svůj účet na několik let zapomeňte (jen reinvestujte dividendy :-))

21.6.2016

140 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

INVESTUJETE V ZAHRANIČÍ? MĚNOVÉ ZAJIŠTĚNÍ MŮŽE BÝT ZDARMA.