Finlord Sněmovna financí

Nejlevněji ohodnocené akciové trhy

16.2.2024

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Nejlevněji ohodnocené akciové trhy

Které akciové trhy jsou nejlevněji ohodnocené. Jak lze na nich investovat? Velmi nízké ohodnocení je především u akcií v rozvíjejících se trzích. Ale v průměru levné akcie jsou u několika rozvinutých zemí. Investoři mají řadu možností. Mohou nakupovat akcie, ETF, případně i deriváty.

 

U Saxo Bank mohou noví investoři získat do 3. března 2024 transakční kredit ve výši až 200 EUR, což investorům umožňuje vytvořit si diverzifikované portfolio zdarma.

 

Následující obrázek ukazuje ohodnocení dle poměru ceny a očekávaného zisku. Ruský akciový trh se obchoduje za méně než pětinásobek zisků. Přístup na tento trh je ale omezený. U zbylých akciových trhů mohou investoři nakupovat různé instrumenty od akcií, přes ETF až po různé deriváty. Pro srovnání americký index S&P 500 se obchoduje na dvacetinásobku zisků. Nízké ohodnocení naleznou investoři i v Číně a ze snadněji přístupných trhů i v Maďarsku, Turecku, Rakousku, Řecku, Itálii či Polsku.

 

nejlevněji ohodnocené akcie

 

Pro investory je k dispozici i řada ETF. Kupříkladu v Saxo Bank lze investovat do ETF na turecké akcie:

 

20240216 ETF Turecko

 

Pakistánské akcie:

 

20240216 ETF Pakistan

 

Polské akcie:

 

20240216 ETF Polsko

 

A mnoho dalších ETF. Nicméně čím exotičtější je trh sledovaný ETF, tak tím je pravděpodobnější, že management fondu bude dražší. ETF na americký index S&P 500 mají nákladovost i méně než 0,1 % p.a.. Ale kupříkladu ETF na pakistánské akcie má nákladovost 0,85 % ročně.

 

Reklama
 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

16.2.2024

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.