Finlord Sněmovna financí

Prodeje polovodičů propadly, akcie zhodnocují

24.4.2019

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
polovodiče akcie Finlord

Výrobci polovodičů, jako jsou kupříkladu Nvidia, Intel či Qualcomm, zaznamenávají v posledních letech významné ochabnutí poptávky. Navzdory tomu ale index cen akcií výrobců polovodičů roste na nová maxima. Na co spoléhají investoři? Začnou prodeje a ceny polovodičů opětovně stoupat?

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte další analýzy. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Tržby výrobců polovodičů prudce propadly

 

Následující graf Organizace World Semiconductor Trade Statistics ukazuje měsíční prodeje polovodičů ve světě. V únoru dosáhly prodeje 33 miliard dolarů, což bylo o 7,3 % méně oproti lednu a o 10,6 % méně oproti minulému roku. Tržby v sektoru jsou momentálně nejnižší za poslední dva roky. Největší propad byl zaznamenán v USA (-23 % meziročně) a v Číně (-8,5 % meziročně).

 

výrobci polovodičů

 

Snížení tržeb je do značné míry způsoben propadem cen. Následující graf agentury Bloomberg ukazuje propad cen paměťových modulů až o 70 % oproti počátku roku 2017. Pokud tedy plánuje upgradovat operační paměť ve vašem počítači, tak klidně ještě pár týdnů počkejte. I ceny v obchodech budou ještě klesat.

 

polovodiče Finlord

 

Akcie výrobců polovodičů stoupají na nová maxima

 

Na základě uvedených údajů bychom mohli nabýt dojmu, že ceny akcií výrobců jsou pod tlakem. Následující graf ceny akcií fondu na výrobce polovodičů iShares PHLX Semiconductor ale ukazuje pravý opak, když ceny stoupají na nová maxima. Ano, od října do konce loňského roku ceny akcií propadly, ale následně nastal opětovný prudký nárůst. Zdá se, že investoři ignorují jakékoliv negativní zprávy ze sektoru.

 

výrobci polovodičů ETF

 

Buď je propad prodejů polovodičů skutečně jenom krátkodobé zaškobrtnutí a za pár měsíců se tržby opět významně zvýší anebo akcie neodráží fundamentální vývoj. Který předpoklad bude správný? Akcionáři fondu Slavic Capital náš postoj znají.

24.4.2019

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

8 % DLUHOPIS MIDEA PRO FINANCOVÁNÍ ZISKOVÉHO E-SHOPU BEJBYNET