Finlord Sněmovna financí

Automobilový průmysl: klíčové bude regionální rozložení sil

6.2.2019

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Auta

Automobilový průmysl se zejména v posledním roce potýkal s nepříjemnostmi typu obchodní války, brexit, omezení úvěrů na čínském trhu, nižší emise, tlaky na mzdy ze strany odborářů či nutnost investic do vývoje elektroaut.

 

Pokud chcete získat dlouhodobé myšlenky, na kterých je postaven i náš hedgeový fond Slavic Capital, tak se přihlaste do newsletteru.

 

I přes všechny černé scénáře by měla být globální produkce automobilů rekordní. Data IHS Markit ukazují, že globální produkce automobilů v roce 2017 činila 95 mil. automobilů. Za rok 2018 by se globálně mělo dle posledních dat IHS Markit vyprodukovat rekordních 96 mil. automobilů.

 

Pokud se podíváme na data ohledně globálních prodejů, tak v roce 2017 se prodalo 94,2 mil. automobilů a v roce 2018 se očekává, že se prodá rekordních 95,5 mil. automobilů. V roce 2018 globální poptávku po nových automobilech táhla zejména poptávka po vozech typu SUV.

 

automobilový průmysl

 

Do roku 2025 se očekává globální nárůst prodejů aut na 109 milionů ročně. Globální produkce by také měla stoupnout. Důležité bude regionální rozložení sil, kde se nárůst produkce bude koncentrovat zejména do Číny, Indie, Brazílie a Ruska. Naopak v USA a EU by měl být nárůst produkce nižší a spíše bude stagnovat.

 

automobily Eva Mahdalová Finlord

 

 

Elektromobilita bude v nejbližších desetiletích jedním z hlavních témat. Dle odhadu agentury Bloomberg se letos prodají globálně přibližně 3 miliony elektroaut. V roce 2030 by se mělo prodávat 25 milionů elektroaut ročně (tedy cca 25 % všech nových vozidel) a v roce 2040 by prodeje elektroaut měly být na úrovni 64 milionů kusů (více než 50 % trhu).

 

 

elektroauta Eva Mahdalová Finlord

 

 

Jak ukazují data, z dlouhodobého hlediska by měl automobilový trh růst. Automobilky budou rozhodně „dupat“ do elektromobility, což by mělo zapříčinit vyšší produkci automobilů.

6.2.2019

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

8 % DLUHOPIS MIDEA PRO FINANCOVÁNÍ ZISKOVÉHO E-SHOPU BEJBYNET