Finlord Sněmovna financí

Kdo nejvíc vydělá na rekordním prodeji SUV?

13.12.2018

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Prodeje aut ve světě

V prvním pololetí 2018 prodejům nových osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel pomáhal zejména příznivý ekonomický vývoj spojený s nízkou nezaměstnaností a dostupné financování. Za první pololetí tohoto roku se globálně prodalo 44,03 milionu nových osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel, což je v porovnání se stejným obdobím loňského roku nárůst o 3,6 %.

 

Pokud chcete získávat další statistiky a investiční myšlenky, tak se přihlaste do newsletteru a sledujete náš Twitter či Facebook.

 

Za první pololetí 2018 se podle regionů nejvíce prodalo nových osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel v Číně a to 12,23 milionu (+3,9 %), druhé místo pak obsadila EU 29, kde se jich pak prodalo 9,77 milionu (+3%) a USA obsadili třetí místo s 8,62 milionu (2%) prodaných kousků. Jinak všimněte si, že v Latinské Americe se prodalo více nových automobilů než v Japonsku.

 

Prodeje aut dle zemí

 

Podle jednotlivých zemí největší prodeje nových osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel zůstávají neměnné. Vedoucí úlohu hrají Čína a USA. Na třetím místě v žebříčku je Japonsko a na čtvrtém místě s dvouciferným meziročním nárůstem je Indie. Z evropských zemí se pak nejvíce prodejů nových osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel uskutečnilo v Německu. Kromě Indie pak zaznamenala dvouciferný růst prodejů nových automobilů i Brazílie.

 

Prodeje aut dle zemí top10

 

Jen za první pololetí roku 2018 se globálně prodalo 14,95 milionu SUV

 

V prvním pololetí 2018 globální poptávku po nových automobilech táhla zejména poptávka po vozech typu SUV, kterých se tedy globálně v prvním pololetí prodalo rekordních 14,95 milionu, což je v porovnání se stejným obdobím nárůst o 14 %. V rámci regionů je zajímavé, že Japonsko je jedním z mála regionů, kde SUV nehrají klíčovou roli. V Japonsku jsou totiž oblíbená malá auta a to zejména ze dvou důvodů. Jedním z důvodů je legislativa, kdy u malých aut odpadá deklarace vlastního parkovacího místa, daňové výhody a levnější pojištění a dalším je historický příběh a tradice.

 

prodeje aut dle segmentů

 

Podíl jednotlivých společností na globálních prodejích vozů typu SUV:

 

prodeje SUV

 

Automobily typu SUV jsou jednoznačně fenomén současnosti, ale i blízké budoucnosti. Pokud by poptávku po automobilech v příštím roce brzdila protekcionářská politika, tak nelze úplně předpokládat, že by mělo dojít k omezení produkce vozidel. Spíš se dá očekávat, že se produkce bude více přesouvat do aut typu SUV, které se globálně nejvíce prodávají. SUV vozy jsou v průměru dražší, a tedy díky tomuto faktoru by se mohli producenti zhojit na tržbách.

13.12.2018

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

V ČEM JE UNIKÁTNÍ NÁŠ FOND SLAVIC CAPITAL?