Finlord Sněmovna financí

Znáte největší automobilky světa?

26.10.2018

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
automobilky

Znáte největší automobilky světa? Dokážete jednotlivé značky zařadit do konkrétních koncernů? Schválně zkuste si to sami pro sebe tipnout.

 

Přihlaste se do našeho newsletteru, aby vám neunikly další stěžejní makroekonomické trendy.

 

V dnešním světě fúzí a akvizic je obtížné se zorientovat v tom, která značka aut pod koho patří. Fúze a akvizice (M&A) se děly v oblasti automobilového průmyslu z mnoha důvodů. Mezi tyto důvody nepochybně patří synergie v rámci silných a slabých stránek, odstranění konkurence a zajištění růstu, snadnější vstup na nové trhy apd.. Globální automobilový průmysl, který známe dnes, byl vytvořen fúzemi a akvizicemi od poloviny 80. let, jak ukazuje graf od PWC níže.

Eva Mahdalová_Finlord_fúze a akvizice

 

Volkswagen je největší zaměstnavatel v Evropě, neboť zaměstnává přes 626 tisíc lidí a z automobilek generuje nejvíce tržeb, a to 265,7 miliard USD. Za VW pak následuje Toyota s tržbami 260,8 miliard USD. Renault – Nissan-Mitsubishi se co do tržeb řadí na třetí místo se 189,8 miliardy USD.

Eva Mahdalová_Finlord_automobilky

 

V současné době je jen minimum značek, které stojí samostatně, a tedy většina značek aut patří do nějakého koncernu právě díky výše zmíněným M&A. Tesla a Suzuki jsou dnes v podstatě 2 automobilky, které do žádného koncernu nepatří.
Takhle ale dnes vypadají nejznámější automobilové koncerny světa.

automobilky

 

Kolik značek jste zařadili správně do koncernů?

26.10.2018

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Komentáře

    EL napsal:

    A co mazda či McLaren? :O Nebo je jen nevidím?

    admin napsal:

    Je to tak, tyto samostatné automobilky se už do výčtu 15 největších automobilek světa dle tržní kapitalizace nedostaly. Mazda by byla na 16. místě za Teslou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

ZJISTĚTE, NA KTERÝCH P2P SÍTÍCH DOSAHUJEME NEJVYŠŠÍCH VÝNOSŮ