Finlord Sněmovna financí

Poměr zpětných odkupů k aktivům se zdvojnásobil

5.10.2018

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Eva Mahdalová_Finlord

Jaký objem repatriovaných zisků stáhly americké firmy zpět do USA? Jaký je poměr zpětných odkupů k aktivům u 15 největších držitelů hotovosti v zahraničí? Jaký dopad budou mít zpětné odkupy na americký akciový trh?

 

Pokud chcete získat dlouhodobé myšlenky, na kterých je postaven i náš hedgeový fond Slavic Capital, tak se přihlaste do newsletteru.

 

Repatriace zisků amerických společností zpátky do USA je velmi vysoká. Jenom v prvním čtvrtletí 2018 stáhly firmy zpátky více než 300 miliard dolarů. Do konce roku je možné očekávat stažení dalších 500 miliard.

 

Repatriace zisků

 

V prvním čtvrtletí 2018 byly repatriované finanční prostředky použity na zpětný odkup akcií. Na grafu níže je poměr zpětných odkupů akcií k aktivům. Po schválení zákonu o snížení daní a pracovních místech (Tax Cuts and Jobs Act) koncem prosince 2017 se objemy zpětných odkupů akcií 15 největších držitelů hotovosti dramaticky zvýšily a poměr zpětných odkupů k aktivům se v prvním čtvrtletí 2018 zdvojnásobil. 5 největších držitelů hotovosti bylo zodpovědných za 66 % těchto zpětných odkupů a největší držitel hotovosti (Apple) měl na svědomí 41 % buybacků.

 

poměr zpětných odkupů akcií k aktivům

 

Lze očekávat, že americké korporace v čele s technologickými firmami budou v nejbližších dvou letech významně zvyšovat zpětné odkupy akcií a dividendy. Díky tomu by americký akciový trh mohl být nadále relativně silnější oproti zbytku světa.

5.10.2018

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

V ČEM JE UNIKÁTNÍ NÁŠ FOND SLAVIC CAPITAL?