Finlord Sněmovna financí

Investice do automobilových technologií je rekordní

4.10.2018

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Eva Mahdalová_Finlord

Financování odvětví automobilových technologií ze strany venture capital fondů se v posledních letech rozjelo. Ještě neskončil ani rok 2018 a investice do odvětví automobilových technologií překonaly rekordní investice z roku 2017. Startupy na autonomní vozy jsou zodpovědné za největší investice. Více než 70 % z 5 miliard bylo investováno do startupů automobilových technologií.

 

Pokud chcete získat dlouhodobé myšlenky, na kterých je postaven i náš hedgeový fond Slavic Capital, tak se přihlaste do newsletteru.

 

V roce 2018 dle dat společnosti CB Insights investoři investovali do odvětví automobilových technologií 5,8 miliard USD v rámci 116 obchodů. Investice do odvětví automobilových technologií výrazně zrychlily v roce 2017, kdy investoři investovali 4,4 miliardy USD v rámci 197 obchodů.

 

investice do automobilových technologií

 

Za poslední rok a půl se zvýšila i investiční aktivita korporátních investorů.

korporátní investice

 

Rozhodně není překvapením, že vývoj autonomních vozidel je hlavním tahounem investičního zájmu.

 

autonomní auta

 

Následující grafu ukazuje počet zmínek autonomních vozidel v prezentacích ke čtvrtletním korporátním výsledkům. Firmy jednoznačně čím dál více zmiňují autonomní automobily. 30% zmiňujících společností jsou automobilky a zbytek jsou společnosti, které vyrábějí pro autonomní auta čipy anebo software.

 

samořiditelné auta

 

V roce 2017 byl rekordní počet unikátních firem a to jak korporací, tak i venture capital fondů, které se zajímaly o automobilové technologie, viz následující graf. Letos tento počet unikátů klesá.

 

auta a automobilové technologie

 

Zájem o investice do odvětví automobilových technologií by měl nadále růst a to především ze strany venture capital fondů, které i doposud pumpovaly peníze do tohoto odvětví jak zběsilé.

4.10.2018

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY K P2P PLATFORMĚ MINTOS