Finlord Sněmovna financí

Počet aut na českých silnicích prudce roste

27.8.2018

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Počet aut v ČR

České ekonomice se daří. Příjmy firem i domácností nezastavitelně šplhají vzhůru. Tento trend potvrzuje i rychle rostoucí počet aut na českých silnicích. Automobilový boom je tak významný, že se objevuje řada negativních externalit. Mimo jiné trápí obyvatele kupříkladu vytváření dlouhých kolon a nedostatek volných parkovacích míst v centrech měst. Postižená jsou zejména krajská města, do kterých se koncentruje ekonomický boom.

 

Podívejte se na analýzu investičního projektu, který alespoň částečně zmírní nedostatek garážových stání v centru Prahy.

 

Údaje Svazu dovozců automobilů, které jsou zobrazené na následujícím grafu, ukazují, že počet osobních aut na českých silnicích se už vyšplhal na 5,7 milionu kusů (počet motorových vozidel je téměř 7,5 mil.). Za posledních 6 let se počet aut zvedl o přibližně 1 milion kusů. Hranice 6 milionu osobních aut na českých silnicích by mohla padnout už v příštím roce.

 

20180827 počet aut v ČR

 

Motorizace v ČR se významně zvyšuje. Následující tabulka z prezentace Ročenky dopravy Praha za rok 2017 ukazuje, že v ČR už je 712 motorových vozidel (525 osobních aut) na 1000 obyvatel. V Praze je motorizace až na úrovni 818 vozidel na 1000 obyvatel. Ještě v roce 2010 byl stupeň motorizace výrazně nižší jak v rámci celé ČR, tak i v rámci Prahy.

 

motorizace v ČR

 

Pořízená auta ale musí jezdit po vyhrazených komunikacích a také se musí po jízdě někam odstavit. Budování kvalitní dopravní infrastruktury je teď pro ČR velmi důležité, jelikož zrychlování přesunu osob a nákladů pomáhá nezanedbatelně zvyšovat ekonomický výstup a také to běžným lidem zpříjemňuje život. Přeci jen, když každý den trčíte půl hodiny v zácpě a pak dalších 20 minut hledáte místo pro zaparkování, tak moc nadšení nebudete.

 

Jako investoři můžeme alespoň trochu přispět k lepší infrastruktuře kupříkladu pomocí tohoto projektu zaměřeného na vybudování garážových stání v centru Prahy.

27.8.2018

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Komentáře

    Roman napsal:

    A z penez zhodnocenych v investici si jit hned koupit dalsi plechovou krabici, at nam je lip. <3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

ZDARMA KE STAŽENÍ VÝUKOVÝ BALÍČEK A INVESTIČNÍ STRATEGIE