Finlord Sněmovna financí

Průlomové technologie a jejich vliv na délku života

28.6.2018

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Technologie

20. století je pro lidstvo průlomové. Ve 20. století totiž došlo doslova k explozi nových technologií, léčiv a k vědecky prověřeným metodám, což pomohlo zvýšit průměrnou délku lidského života. Od roku 1900 do roku 2015 se průměrná délka lidského života zdvojnásobila na více než 70 let.

 
Mezi inovace z minulého století, které zachránily nejvíce životů, určitě patří krevní transfúze, vakcíny, toalety, syntetická hnojiva a zelená revoluce. Mnoho životů zachránily také antibiotika, dávkovací lékařská jehla, chlorace vody a pasterizace. Nesmíme ale zapomínat i na jiné oblasti. Kupříkladu od roku 2000 zachránily satelity 250 000 životů díky schopnosti lépe předpovídat přírodní katastrofy.

 

 

Nezapomeňte se přihlásit do newsletteru pro další analýzy. Řadu grafů, analýz, myšlenek dáváme i na Twitter, případně Facebook.

 

technologie

technologie

technologie

 

Následující graf ukazuje očekávanou délku života dle regionů od roku 1770. V roce 2015 byla očekávaná délka života v Evropě až 80 let. Nejhůře je na tom Afrika, u níž v roce 2015 byla očekávaná délka života pouze 60 let.

 

délka života v zemích

 

Na nových technologiích mohou investoři celkem jednoduše participovat. Například z oblasti internetových věcí vyvíjí mikro čipy společnost Texas Instruments Incorporated, různé komponenty pak vyvíjí společnost Skyworks Solutions. umělou inteligencí se například zabývá americká společnost Nvidia nebo také společnost Micron Technology, která vyrábí čipy. Z genetiky jsou pak dost známé společnosti, jako Illumina a Agilent Technologies. Existuje celá řada zajímavých společností, které mají obrovský potenciál změnit lidské životy.

28.6.2018

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

ZJISTĚTE, NA KTERÝCH P2P SÍTÍCH DOSAHUJEME NEJVYŠŠÍCH VÝNOSŮ