Finlord Sněmovna financí

Která odvětví jsou nejvíce regulovaná?

2.5.2018

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Regulace

Regulace je důležitý aspekt podnikání. Všechny společnosti se s ní „trápí“ v menší nebo větší míře. Které sektory jsou ve Spojených státech nejvíce regulované a které se naopak těší z relativní volnosti? U kterých firem mohou investoři očekávat volnomyšlenkářství a inovativní posun s raketovým růstem tržeb?

 

Následující graf od BofA Merrill Lynch ukazuje počet regulatorních opatření v USA pro jednotlivé sektory. U výrobních podniků to je více než 215 tisíc opatření, ve finančnictví a dopravě přes 120 tisíc. Na druhé straně v oblasti technologií a e-commerce je méně než 30 tisíc regulatorních opatření. Také zdravotnictví a vzdělávání se v USA těší relativní volnosti.

 

regulace v vUSA

 
V Evropě můžeme také sledovat poměrně velkou volnost technologických a e-commerce firem, což také způsobilo v posledních letech jejich obrovský boom.

 

Pokud budeme jako investoři hledat společnosti s inovativní volností a potenciálem prudkého růstu tržeb, tak je vhodné dívat se především do sektoru technologií. Nicméně ani u velmi regulovaných odvětví nemusíme věšet hlavu. I když u nich nelze očekávat velkou kreativitu a pouštění se do neznámých vod inovací, tak se můžeme spolehnout na to, že regulace naopak vytvoří silné bariéry vstupu konkurence. Tyto bariéry úspěšně chrání stávající společnosti, které si tak dokážou zachovat svoji ziskovou marži.

 

Chcete zdarma získat několikaměsíční seriál s našimi investičními myšlenkami a postupy? Přihlaste se do newsletteru.

 

2.5.2018

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

ZJISTĚTE, NA KTERÝCH P2P SÍTÍCH DOSAHUJEME NEJVYŠŠÍCH VÝNOSŮ