Finlord Sněmovna financí

Akcie: týdny po výprodejích bývají ziskové

27.3.2018

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Výprodej na akciích

Nedávný pokles na akciových trzích vystrašil nemálo investorů. Nicméně data ukazují, že týdny následující po výprodejových týdnech bývají ziskové. Podívejme se na následující tabulku, která ukazuje největší týdenní poklesy amerického akciového indexu S&P 500. Tabulka ukazuje i výkonnost následujících 1, 4, 13, 26 týdnů po poklesu.

 

Chcete další informace, jak dlouhodobě úspěšně investovat? Přihlaste se do našeho newsletteru a zdarma získáte tříměsíční seriál s našimi poznatky, návody a analýzami.

 

Od roku 1968, tedy z více než 2 600 týdnů, zaznamenal index S&P 500 minulý týden (končící 23. 3. 2018) 30. nejhorší propad. Konkrétně se jednalo o pokles v rozsahu 5,93 %. 29 ze 49 následných týdnů skončilo v plusu. 7 týdnů však zaznamenalo další pokles. Na 4týdenním horizontu zaznamenalo 31 ze 49 takovýchto období zhodnocení.

 

V průměru pak týdenní pokles činil 6,75 % a za 26 týdnů po poklesu došlo ke zhodnocení indexu S&P 500 o 12,9 %. U mediánu došlo k týdennímu poklesu o 6,23 %, přičemž za 26 týdnů po poklesu došlo ke zhodnocení o 12,28 %.

 

akcie výkonnost týdny

 

Investice do akcií je vhodná pro dlouhodobé investory, kteří jsou připraveni na to, že krátkodobě v rámci dnů až týdnů mohou akciové trhy zaznamenat korekci. Jak jsme ukazovali v tomto článku, tak akcie patří z dlouhodobého hlediska mez nejvýkonnější aktiva a také dokážou uchovat hodnotu majetku.

 

Ve výukových balíčcích ukazujeme náš prověřený přesný postup, jak vybíráme growth a value akcie a co konkrétně u jednotlivých společností sledujeme.

27.3.2018

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

V ČEM JE UNIKÁTNÍ NÁŠ FOND SLAVIC CAPITAL?