Finlord Sněmovna financí

JUNK DLUHOPISY ZAHLCUJÍ EVROPU

19.12.2017

2 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
brusel

V jakém objemu emitovaly nefinanční instituce v Evropě dluhopisy? Jaký je výnos držby junk dluhopisů a jaká je požadovaná výnosnost junk dluhopisů v Evropě?

 

Podle údajů agentury Bloomberg od počátku tohoto roku nefinanční instituce emitovaly v Evropě dluhopisy za rekordních 96 miliard EUR. To je největší objem od roku 2014, kdy nefinanční instituce emitovaly dluhopisy za 76,1 miliard EUR.

 

Junk dluhopisy se označují dluhopisy s ratingem BB a níže. Přibližně z poloviny emisí jsou emitovány dluhopisy s ratingem BB. Nicméně příští rok se očekává zvýšení počtu emisí s nejspekulativnějším ratingem CCC.

 

junk dluhopisy

 

V rámci junk dluhopisů narostla aktivita především v důsledku rozmachu private equity. Očekává se, že příští rok bude ještě větší aktivita private equity firem na primárním trhu. 75 % z 223 emisí bylo letos emitováno za účelem refinancování dluhu.

 

Výnos držby junk dluhopisů v Evropě je letos dle JP Morgan 6,8 %, nicméně analytici upozorňují, že se výnosy mohou snížit.

 

Požadovaná výnosnost junk dluhopisů v Evropě klesá. Požadovaná výnosnost dluhopisů s ratingem B se pohybuje okolo 5,2 %. Méně rizikové junk bondy s ratingem BB mají požadovanou výnosnost okolo 3,3 %.

 

junk dluhopisy

 

V současné době pozorujeme obrovský trend v oblasti investic do spekulativních dluhopisů. Investoři by u emisí spekulativních dluhopisů měli být obzvláště obezřetní. Řada firem, které i na českém trhu emitují dluhopisy, má své finance v tragickém stavu. Přihlaste se do našeho newsletteru, kde získáte podrobné postupy, jak diverzifikovat portfolio a zabránit katastrofickým ztrátám.

19.12.2017

2 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

9% DLUHOPIS KR REAL NA VYBUDOVÁNÍ ZÁZEMÍ POTRAVINÁŘSKÉ VÝROBY