Finlord Sněmovna financí

Hedgeové fondy koncentrují, drží a věří

6.12.2017

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
pohled na technologie

Hedgeové a jiné investiční fondy letos podlehly tlaku investorů a přesunuly kapitál do několika málo technologických firem. Jejich portfolia jsou čím dál tím víc koncentrovanější. Taktéž je zajímavý posun v myšlení. Aktivní obchodování sem a tam už není v módě. Teď je oblíbená strategie „kup a drž“.

 

Údaje Goldman Sachs ukazují, že v průměru držely hedgeové fondy ke konci září v deseti největších pozicích přibližně 68 % portfolia. Naposledy měly takto koncentrovaná portfolia počátkem roku 2016.

 

171206 Koncentrace portfolií HF

K tomu je dobré podívat se na údaje o objemu obchodování. U svých největších pozic snížily hedgeové fondy obrátkovost na historické minimum 13 %. U celkových portfolií také poklesla obrátkovost, a to na 26 %. Jinými slovy fondy nechtějí už aktivně přeskupovat svá portfolia. Raději pozice nakoupí a pak je drží dlouhodobě.

 

171206 Hedgeové fondy obchodují málo

 

Velmi zajímavý je pak pohled na prudký propad obrátkovosti technologických akcií v portfoliích. Fondy se drží hesla: „nakoupíme Apple, Google, Amazon, Facebook, Alibaba, Microsoft a neprodáme je“.

 

171206 Hedgeové fondy málo obchodují s technologickými akciemi

 

Které akcie jsou mezi hedgeovými fondy nejoblíbenější? Na následujícím obrázku je seznam akcií, které se nejčastěji nachází v portfoliích velkých fondů (prvních 5: Facebook, Amazon, Alibaba, Alphabet-Google, Microsoft):

 

171206 Akcie oblíbené mezi hedgeovými fondy

Uvedené údaje jednoznačně ukazují, že investiční svět věří technologickým firmám. Budoucnost technologií je velmi optimistická. Stačí se podívat do reálného světa. Tento článek čtěte s velkou pravděpodobností buď na počítači s Windows nebo na zařízení od Applu nebo na zařízení se systémem Android (Alphabet-Google). Ve své korporátní práci pravděpodobně využíváte cloudové řešení od Amazonu, Microsoftu nebo Alphabet-Googlu. S kamarády budete sdílet fotky na Facebooku a možná kliknete na reklamu, která na vás při tom vyskočí. A až budete objednávat vánoční dárečky, tak se asi kouknete na Amazon nebo Aliexpress (patří Alibabě). A co je na tom nejlepší, příští rok bude vaše chování stejné a v roce 2019 také a ani v roce 2020 nebude nijak výrazně odlišné. Uvedené technologie budeme všichni používat čím dál více. Všechny investiční fondy to ví a chtějí akcie uvedených firem nakupovat. Jenom se ptají, při jaké ceně je vhodné pořídit podíl na těchto kvalitních firmách. Je současné ohodnocení na burze vysoké nebo nízké? Koupili bychom teď levně nebo draze?

 

Chcete další informace, jak dlouhodobě úspěšně investovat? Přihlaste se do našeho newsletteru a zdarma získáte tříměsíční seriál s našimi poznatky, návody a analýzami.

6.12.2017

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

9% DLUHOPIS KR REAL NA VYBUDOVÁNÍ ZÁZEMÍ POTRAVINÁŘSKÉ VÝROBY