Finlord Sněmovna financí

AIEQ: ETF, KTERÉ VYUŽÍVÁ UMĚLOU INTELIGENCI

7.12.2017

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
robutek

Velké fondy používají stále více umělou inteligenci při řízení svých investic. Mezi některé takovéto velké hedgeové fondy patří například Renaissance Technologies a Bridgewater Associates. Jinak umělá inteligence také pronikla i do tradičních finančních institucí, zejména při analýze dat pro regulatorní účely. Rosenberg Equities (patří pod AXA Investment Management) začala umělou inteligenci využívat v investičním procesu.

 

 

Credit Suisse vytvořila a následně v říjnu tohoto roku spustila index a ETF využívající umělou inteligenci. Konkrétně se jedná o ETF AI Powered Equity ETF (AIEQ) a index AIS (Credit Suisse RavenPack).

 

AIEQ je první ETF na světě, které využívá softwarovou platformu Watson od IBM. ETF je spravováno společností EquBot. AIEQ i AIS pracují na stejném principu a tedy oba analyzují analytické zprávy, články, přepisy komentářům k zisku, regulatorní dokumenty a příspěvky na sociálních sítích jednotlivých společností s cílem zjistit, jak by dané společnosti mohly fungovat. Poté software určí správnou alokaci a provede obchody.

 

AIEQ má pod správou 71 milionů USD. ETF AIEQ má 10 největších pozic v těchto společnostech (tabulka: Yahoo):

AIEQ

Graf cenového vývoje AI Powered Equity ETF (ticker: AIEQ), zdroj: Yahoo

 

AI Powered Equity ETF

 

Trend automatizace je v současné době velmi silný a ovlivňuje i investiční management Prozatím je u zmíněného ETF velmi krátká historie, takže nelze určit, jestli zapojení umělé inteligence do výběru aktiv skutečně překonává dosavadní techniky obhospodařování fondů.

7.12.2017

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Komentáře

  ch4 napsal:

  Doporucuji se podivat i na vyvoj od zalozeni do dneska. Vysledek cca 0%. A jak rostly behem posledniho roku burzy a indexy asi vsichni vite.

  Uspesnych automatizovanych strategii moc na trhu neni (krome ETF).

  admin napsal:

  Ano, dosavadní výsledek není nic moc. Každopádně do budoucnosti lze očekávat vznik dalších podobných fondů, případně stávající fondy budou chtít používat algoritmy buď z marketingových důvodů nebo proto, aby ušetřily náklady za analytiky a portfolio manažery.

  ch4 napsal:

  Souhlas. Uvidime kolik jich bude uspesnych a hlavne jak budou lide verit „robotum“ 😉

  Rosta napsal:

  Ja tomu taky zatim neverim. Vyzkousel sem si analyzu textu Watsonem v ramci IBM cloud a nic moc. Je ale mozne, ze se to casem zlepsi, AI ma potencial.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

9% DLUHOPIS KR REAL NA VYBUDOVÁNÍ ZÁZEMÍ POTRAVINÁŘSKÉ VÝROBY