Finlord Sněmovna financí

AMERIČANI SPOLÉHAJÍ NA FINANČNÍ AKTIVA

8.3.2017

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
západ slunce

Finanční aktiva, jako jsou akcie a dluhopisy, jsou významným zdrojem bohatství ve vyspělých zemích. Kapitálové zisky a dividendy rostly v posledních letech mnohem rychleji než příjmy ze zaměstnání. Na tom by nebylo nic špatného, pokud by se poměr finančních aktiv k disponibilním příjmům nedostal na nebezpečně vysokou úroveň.

 

Investiční společnost Crescat Capital se zaměřila právě na poměr hodnoty finančních aktiv k disponibilnímu příjmu domácností v USA. Ukazatel se loni vyšplhal na 530 %, což je výše oproti bublinovým letem 2000 a 2007.

 

financni aktiva k disponibilnimu prijmu v USA

 

Americké domácnosti si dlouhodobě ukládají vydělané peníze do bank a různých fondů, takže postupné zvyšování poměru finančních aktiv k disponibilním příjmům je pochopitelné. Extrémní nárůst poměru v posledních třech letech ale vyvolává pochybnosti, jestli nenastalo na finančních trzích přestřelení. Americké domácnosti momentálně bohatnou zejména díky růstu cen akcií, nemovitostí a dluhopisů, ne díky příjmům ze zaměstnání. Pokud by se na finanční trhy dostavila korekce cen, tak by se mnohé domácnosti (nejenom americké, ale i české) probudily do nepříjemné reality nízkých mezd.

 

Chcete se naučit, jak obezřetně investovat? Ve službě PORTFOLIO MANAŽER ukazujeme reálné postupy a prověřené metody. Nepouštějte se zbytečně do slepých investičních uliček.

8.3.2017

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

JAK INVESTUJE FOND SLAVIC CAPITAL?