Finlord Sněmovna financí

VÝSLEDKOVÁ SEZÓNA V USA DOPADLA DOBŘE

22.11.2016

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Výsledková sezóna už prakticky skončila. Údaje Factset ukazují, že 95 % společností z indexu S&P 500 vydalo své výsledky. Až 72 % firem pozitivně překvapilo z hlediska zisků. V oblasti tržeb pozitivně překvapilo 55 % firem. Ve třetím čtvrtletí se zisky zvýšily v průměru o 3 %, přičemž na konci září se předpokládal pokles o 2,2 %. Zdá se, že finanční situace amerických firem je mnohem lepší oproti předpokladům.

 

růst zisků v 3Q 2016

 

Výsledková sezóna přála energetickým firmám

 

Mezi jednotlivými sektory nejvíce překvapily energetické společnosti. Sektor sice zaznamenal propad tržeb o 15,3 %, což bylo nejvíce mezi všemi sektory. Nicméně ztráty firem nebyly až tak rozsáhlé, jak se původně předpokládalo. Značně překvapil i realitní sektor. Dopomohly mu k tomu nejenom výrazně vyšší tržby (+6,7 %), ale i zlepšení provozní efektivity firem.

 

míra překvapení 3Q2016

 

Ohodnocení firem podle aktuálního P/E poměru je nadále vysoké. Hodnota kolem 20 je výrazně nad dlouhodobým 10letým průměrem na úrovni 16,3 %. Holt, americké akcie nejsou levné. Investoři očekávají další výrazné zlepšování ekonomické situace, růst tržeb i zisků.

 

pe poměr 3Q2016

 

I když je ohodnocení amerických firem velmi vysoké, tak ve srovnání s dluhopisy nabízí akciové investice nejatraktivnější potenciální výnos. Situace se ale může rychle změnit, pokud se firmám nepodaří udržet současné tempo zvyšování tržeb a zisků.

22.11.2016

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

INVESTUJETE V ZAHRANIČÍ? MĚNOVÉ ZAJIŠTĚNÍ MŮŽE BÝT ZDARMA.