Finlord Sněmovna financí

UPADÁ ZÁJEM O FINANCOVÁNÍ FINTECH FIREM?

18.11.2016

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
byzyns

Panující nejistota na trhu okolo Brexitu, prezidentských voleb a zvyšování sazeb v USA vyvolala u investorů obavy, které se promítly na financování fintech společností. Pro technologické start-upy, které mají hodnotu větší než 1 miliardu USD, se druhá polovina roku 2016 nese dle údajů KPMG a CB Insights ve znamení opatrnějšího přístupu v jejich ocenění. To je zcela diametrální přístup oproti letem 2014 a 2015.

 

Fintech investice kvartálně

 

Fintech investice ročně

 

Asijským fintech společnostem se dařilo

 

Objem investic rizikového kapitálu do asijských fintech společností vzrostl meziročně ve třetím čtvrtletí o 400 milionů USD na 1,2 miliardy USD. Nejúspěšnější z asijského regionu byla Čína. V USA poklesl objem investovaného rizikového kapitálu pod 1 miliardu USD, nicméně celkový počet obchodů zůstal stejný.

 

Fintech scéna v Evropě: atraktivní je Německo

 

Venture capital investice v Evropě poklesly ve 3. čtvrtletí 2016 zejména díky obavám z dopadu Brexitu. Celkový počet obchodů mezičtvrtletně poklesl na 38 z předchozích 46.  Objem investic se mezičtvrtletně snížil o téměř polovinu na 233 milionů USD z předchozích 411 milionů USD. Meziroční pokles vypadal velmi podobně. Celkový počet obchodů se meziročně snížil ze 42 na 38. Objem investic poklesl ze 443 milionů USD na 233 milionů USD.

 

Z Evropského regionu se nejvíce daří německému fintech sektoru. Ten je nyní na dobré cestě k překonání Velké Británie. Ve 3. čtvrtletí 2016 došlo ve Velké Británii meziročně ke snížení objemu investovaného kapitálu ze strany Venture capital fondů ze 135 milionů USD na 78 milionů USD. Počet transakcí se meziročně snížil ze 17 na 12. V rámci německého fintech sektoru snížily meziročně ve 3. čtvrtletí 2016 Venture capital fondy objem investovaného kapitálu na 105 milionů USD z předchozích 121 milionů USD. Naopak počet transakcí se meziročně zvýšil ze 7 na 11.

18.11.2016

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY K PLATFORMĚ PORTU