Finlord Sněmovna financí

NAŠE INVESTICE: V SRPNU ZISK 0,6 %

1.9.2016

6 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Finlord portfolio

Finlord portfolio zaznamenalo v srpnu zisk u všech složek. Náš aktivy vážený průměrný výnos byl 0,6 %. Výborné jsou pořád investice na P2P platformách Mintos a Twino, kde bylo zhodnocení 1,1 % a 1 %. Další platforma Bondora nadále vykazuje slabé výnosy. Naše portfolio burzovních instrumentů v Interactive Brokers zhodnotilo o 0,5 %. Překonali jsme benchmark v podobě amerického akciového indexu S&P 500.

 

Našim cílem pro letošní rok je dosáhnout zisk 10 % po odečtení všech poplatků. Uplynulých osm měsíců naznačilo, že tento cíl je dosažitelný i bez toho, abychom podstupovali neúměrně vysoké riziko. Všechny investiční myšlenky, které najdete v našich Výukových balíčcích, používáme i na vlastních reálných účtech. Strategiím věříme a myslíme si, že v dlouhém období dokážeme překonat většinu dynamických fondů.

 

Jak dopadl srpen?

 

Finlord portfolio

 

Do akcií a derivátů momentálně investujeme přes společnost Interactive Brokers, kterou považujeme za jednu z nejlepších voleb pro drobné investory. Všichni akcioví investoři se letos těší ze stabilních zisků. Volatilita se výrazně snížila, což je důsledek nekončících zásahů centrálních bank a vlád do fungování trhů. Nenechejme se ale zmást obdobím klidu. Výprodej může neočekávaně přijít. Lepší je být připravený na všechny scénáře.

 

U investic do P2P sítí jsou z našeho pohledu stále nejlepší platformy Mintos a Twino. Nicméně musíme se posouvat dál a diverzifikovat, proto jsme v srpnu začali investovat na čtyřech dalších platformách (+ na jedné jsme zatím jenom založili účet). Už ve shrnutí za červenec jsme slíbili analýzu na platformu Viventor. Jelikož nám provozovatelé stále neposlali finanční údaje o společnosti, tak jsme vydání textu zatím pozdrželi. Budeme je dál bombardovat e-maily a uveřejníme alespoň dojmy z platformy bez analýzy kreditního rizika.

 

V srpnu jsme zainvestovali i do neveřejné nabídky StartupYard, která se dostala na Fundlift. Tuto investici jsme zařadili do pomyslného spodního šuplíku, který otevřeme jenom jednou za rok. Nejbližších několik let peníze zpátky nevytáhneme. Potenciální zhodnocení vůči podstupovanému riziku považujeme navzdory tomu za atraktivní.

 

Finlord portfolio – investice v září

 

Na září máme z hlediska našich investic nezměněnou strategii. Nadále budeme rozvíjet P2P investice, kde se dá s přiměřeným rizikem vygenerovat vyšší příjem než u dluhopisových fondů. Uvědomujeme si, že u P2P investic je velmi důležitá diverzifikace.

 

Co se týče portfolia v Interactive Brokers, tak tady budeme při korekcích přikupovat anebo jinak zvyšovat expozici vůči akciím. Naopak růst akciových trhů využijeme ke snížení expozice. Současný nudný vývoj na finančních trzích celkem vítáme, protože máme čas rozvíjet další aktivity a testovat jiné strategie. Managementu investičního portfolia teď věnujeme méně než 3 hodiny měsíčně.

 

Pokud chcete získávat další podrobnější analýzy a nástroje pro správu portfolia, tak se přihlaste do našeho Newsletteru.

 

Obrázky našich výkonností z platforem:

 

Investice v Interactive Brokers (v CZK):

1608Finlord_portfolio_IB

 

Mintos (v EUR):

1608Finlord_portfolio_Mintos

 

Twino (v EUR):

1608Finlord_portfolio_Twino

 

Bondora (v EUR):

1608Finlord_portfolio_Bondora

1.9.2016

6 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

ZDARMA KE STAŽENÍ ZÁKLADNÍ INVESTIČNÍ STRATEGIE