Finlord Sněmovna financí

FINLORD ZLATÝ INDEX V KVĚTNU: -3 %

3.6.2016

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
zlaté slitky

V květnu nastal na trhu se zlatem poměrně výrazný výprodej. Burzovní ceny propadly z 1300 USD na 1215 USD za trojskou unci. Ceny investičního zlata v České republice kopírují vývoj na globálním trhu. Za poslední měsíc se cena fyzického zlata v ČR podle Finlord zlatého indexu snížila o 3 %.

 

Vývoj ceny zlata v ČR, v korunách (zdroj: Finlord)

Cena zlata v ČR

 

Prodejci mají nastavenou marži a tu dodržují. Marže se s velikostí investice snižuje. Jednouncový slitek lze nakoupit v průměru za 31 300 Kč, což je o 6,4 % více oproti ceně na burze. Stogramový slitek se prodává za 98 335 Kč, o 4,1 % dráž oproti burzovní ceně. A jeden kilogram investičního zlata pak u českých prodejců stojí 985 402 Kč, o 2,8 % dráž než na burze.

 

Pokud by investoři chtěli prodat zpátky obchodníkovi, tak se musí připravit na poměrně vysoký diskont. Ten je u jednouncového slitku na úrovni 8 %, u 100 gramového zlata to pak je 6,5 %. U některých prodejců ale diskont převyšuje i hranici 10 %. Vysoké transakční náklady jsou u fyzického zlata velmi nepříjemné. Nákup fyzického zlata u českých obchodníků je proto vhodný jenom v případě, že investoři budou tento drahý kov držet řadu let.

 

Rozdíly mezi jednotlivými prodejci jsou ale značné. Kupříkladu o jednouncového slitku má nejdražší prodejce o 3400 Kč vyšší cenu než nejlevnější.

 

Vývoj marže českých prodejců zlata (zdroj: Finlord):

160603marže_distributoru_zlata

 

3.6.2016

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY K PLATFORMĚ PORTU