Finlord Sněmovna financí

NAŠE INVESTICE V BŘEZNU: +0,9 %

6.4.2016

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
1603Finlord_portfolio

Všechny investiční myšlenky, které najdete v našich Výukových balíčcích, máme i na vlastních reálných účtech. Strategiím věříme a myslíme si, že v dlouhém období dokážeme překonat většinu dynamických fondů. Výkonnost našich investic byla v březnu v průměru na úrovni 0,9 % po odečtení všech poplatků, které jsme při obchodování museli zaplatit.

 

Jak si naše investice vedly v březnu?

 

1603Finlord_portfolio

 

Do akcií a derivátů momentálně investujeme přes společnost Interactive Brokers, kterou považujeme za jednu z nejlepších voleb pro drobné investory. Na tomto účtu tedy máme mix různých strategií, což je výborné kvůli diverzifikaci. Strategie mají nízkou vzájemnou korelaci, takže při krátkodobém neúspěchu jedné je vysoce pravděpodobné, že ostatní ztrátu pokryjí.

 

Mimo to ještě máme peníze na P2P sítích. Aktivně používáme Bondoru, Mintos a Twino. Zaregistrovaní jsme ještě na portálu InvestAukce, nicméně výnosnosti na této platformě jsou malé (kolem 2-3 %) kvůli velmi nízké rizikovosti. Taktéž máme trochu kapitálu na české Benefi. Tady je ale velký problém s velmi malým počtem investovatelných půjček. Na Benefi už jenom udržujeme portfolio, přičemž na ni dosahujeme čistý anualizovaný výnos kolem 7 %.

 

Akciové trhy v březnu zhodnotily. Naše akciové a derivátové portfolio rovněž, a to přibližně o 0,94 %. Na Mintosu jsme zaznamenali zisk 0,92 %, na Twinu 0,9 % a na nejnáročnější Bondoře jsme si připsali zisk 1,09 %.

 

Od počátku roku máme v IB zisk 2,5 % (a to máme většinu času pětinu až čtvrtinu portfolia v hotovosti), v Mintosu 2,7 %, na Twinu 2,6 % a na Bondoře 3,2 %. SPDR S&P 500 ETF (ticker: SPY), který je pro nás benchmarkem, si od počátku roku připsal celkové zhodnocení včetně dividend na úrovni 1,3 %. Zatím tedy trh mírně překonáváme.

 

Náš výhled na duben

 

V dubnu určitě nezměníme strategii investování na P2P platformách. Tam nejde moc jiných „fičur“ vymyslet. Změna může nastat v případě portfolia v IB. Čekáme na trochu větší korekci akciových trhů v rozsahu 10 až 15 %. Pak bychom zvýšili agresivitu portfolia za pomocí finanční páky. Taktéž bychom investovali větší objem peněz do několika firem, které máme díky jejich dobrým dlouhodobým výsledkům v hledáčku. V průběhu dubna uveřejníme analýzy těchto námi sledovaných firem, ať se na ně můžete taktéž podívat.

 

Obrázky našich výkonností z platforem:

 

Interactive Brokers:

1603Finlord_portfolio_IB

 

Mintos:

 

1603Finlord_portfolio_Mintos

Twino:

1603Finlord_portfolio_Twino

 

Bondora:

1603Finlord_portfolio_Bondora

 

6.4.2016

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZDARMA KE STAŽENÍ ZÁKLADNÍ INVESTIČNÍ STRATEGIE